Мови

 

Третій випуск студентів МПЕН

2010-07-06 11:45

Святкування першого дня розпочались з Божественної Літургії у каплиці на вул. Свенціцького, формування колони випускників УКУ і походом до крипти Собору св. Юра.

Процесія випускників віддала шану і поклала квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку та пам’ятного знаку Патріархові Йосифові Сліпому. Опісля випускники спільно молились у крипті Собору св. Юра з нагоди такого важливого свята у їхньому житті.

Наступного дня, 3 липня, захід з нагоди вручення дипломів було відкрито Архієрейською Святою Літургією, яку очолив президент ІЕС о. Іван Дацько за участі ректора УКУ о. д-ра Бориса Ґудзяка у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа.

За традицією УКУ, академію з нагоди вручення дипломів розпочали випускники урочистим входом до конференц – зали, молитвою «Царю Небесний» та Державним гімном України. Опісля ректор УКУ о. д-ра Борис Ґудзяк звернувся з вітальним словом до усіх присутніх, зокрема до випускників: «Кожен екуменіст, кожен катехит, кожен історик, кожен соціальний педагог, семінарист – майбутній священик, кожен монах та монахиня є покликання нести мир, певність, правду, світло і радість у цей світ».

До вітального слова також долучились ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа о. Миколай Фредина та виголосила промову перший радник Посольства Республіки Польща в Україні, почесна гостя, професор Оля Гнатюк, яка представила українсько-польські взаємини у минулому та сьогоденні.

Особливо цінним для випускників МПЕН було почути вітальне слово від президента ІЕС о. Івана Дацька, який сказав «я вітаю випускників нашої магістерської програми екуменічних студій… Я хочу вірити, що у списках випускників МПЕН буде чимало з наших студентів, семінаристів, майбутніх священиків з нашої семінарії Святого Духа».

А подяку від випускників МПЕН виголосила Олеся Пастущак, яка зазначила: «Навчаючись тут, ми справді були, неначе на освітньо-духовному острові, адже тут нас одухотворювали зичливі та старанні викладачі, які власним прикладом працелюбності відкривали нам шлях до ще більших знань, а зичлива університетська атмосфера довіри та рівних стосунків між людьми, що звідусіль базувались на принципі беззастережної любові, окрилювала нас, давала запалу до життя в християнській радості».

Урочистості завершились врученням дипломів та відзнак. Восьмеро студентів МПЕН отримали дипломи магістрів екуменічних наук. Це дипломовані спеціалісти з релігійної журналістики та християнської етики. Врученню дипломів передував успішний захист магістерських робіт.

Найцікавішим та ключовим моментом стало перекидання китиць випускниками  з ліва на право, підкидання конфедераток та спільна фотографія.