Мови

 

Мирослав Маринович про свій курс на ДМПЕН

2010-05-18 12:30

Курс ознайомив слухачів із такими аспектами: історичні та доктринальні причини міжрелігійних і міжконфесійних конфліктів, правові й майнові причини міжрелігійних конфліктів, законодавчі пропозиції щодо гармонізації релігійного життя в Україні, особливості інтерпретації перебігу й наслідків релігійних конфліктів їхніми учасниками та державою, чинні пропозиції щодо залагодження конфліктів та їхні методологічні засади, основоположні принципи конфліктології у прикладанні до релігійного контексту, роль держави і релігійної свободи у вирішенні конфлікту ідентичностей, формула „єдність у багатоманітності” та перспектива її застосування в українському релігійному дискурсі, зокрема на прикладі Київської Церкви.

Мирослав Мартинович вважає, що форма навчання на ДМПЕН цікава: «Я думаю, що треба випробовувати треба експериментувати. Це та форма навчання, яка буде завойовувати популярність у майбутньому, у наш інформаційний час, у наш інформаційний вік. Це неминуче».

«Разом з тим є певні зауваження. Вона вимагає певної відповідальності як викладача так і студента зі свого досвіду можу сказати, що є випадки. В мене є така студентка, з якою співпраця просто колосальна. Я відчуваю, що вона моментально всмоктує і те, що я викладаю, інтерпретує по-своєму і бачу живий відгук. Я бачу, що з тої коротенької лекції, що ми подаємо, вона може для себе відкрити цілий пласт реальності. – зазначає віце ректор УКУ. - І навпаки, я бачу студентів, які в принципі відповідають правильно, але там нема вогню, там немає власної інтерпретації, вони майже повторюють мою думку, без власної душі. І це тоді сумно. Тому така форма навчання вимагає дуже великої відповідальності студента. Людина має чутися зобов’язаною для того щоб активно реагувати на лекцію».

Мирослав Маринович зазначив, що йому сподобався досвід дистанційного викладання, але він розуміє, що таке навчання потребує самомотивації студента та творчого підходу до курсу. «Аудіо, відео матеріали оживляють курс, хоча якщо є справжня мотивація і справжній талант, то можна і без цього засвоїти курс блискуче», - підсумував пан Мирослав.