Мови

 

ІЕС випустив збірник статей "Віхи: через сто років"

2009-10-01 16:45

Мета цього ювілейного збірника потрійна.

У першу чергу, його мета – віддати честь напрямку думки, котрий, незважаючи на всі свої розбіжності та внутрішній розвиток, зумів передати послідовну духовну та інтелектуальну спадщину як новим країнам, що з'явилися після падіння СРСР, так і Заходу, де цих авторів уважно перекладали.

Його метою є також свідчення універсальності цього інтелектуального покоління, навченого Бердяєвим, Булгаковим та їхніми друзями, приєднуючи сучасних мислителів, які щасливі засвідчити свою прихильність до цієї відкритої і динамічної духовної думки.

Нарешті цим збірником «Віхи: через сто років» є бажання засвідчити життєву силу цієї творчої інтелектуальної ниви, засіяної збірником 1909 року. Автори цього нового збірника у теперішній час задали собі питання про головні інтелектуальні напрямки, про нові гнози та ідеології, про головні виклики ХХІ століття.
 
Збірник умістив статті українських та зарубіжних авторів, таких як: Кардинал Вальтер Каспер, о. Енцо Б`янкі, Джон Мілбанк, Жорж Ніва, Поль Вальер, Йосип Лось, Ольга Сєдакова, Антуан Аржаковський.
 
Архиєпископ Гавриїл Команський, Екзарх Константинопольского Патріархату в Західній Європі, у передмові до книжки закликав серйозно розмірковувати над інтелектуальним поступом, започаткованим Бердяєвим та його колегами.

Збірник «Віхи: через сто років» був представлений Антуаном Аржаковським та Франсуа-Ксавє де Гібер в офісі організації Російського студентського християнського руху у Парижі 2 листопада 2009.