Мови

 

Експертне журі

Марта КОЛОМИЄЦЬ - журналіст, директор Програми імені Фулбрайта в Україні. 

Член Правління Українського жіночого фонду, Благодійного фонду «Приятелі дітей» (Чикаго-Київ) та Комітету міст-побратимів Чикаго-Київ.

Народилася в Чикаго. Справжня слава прийшла до Марти Коломиєць у 1987 році, коли співробітники КДБ вилучили на кордоні у молодої журналістки магнітну стрічку з голосами недавніх політв’язнів В’ячеслава Чорновола та Михайла Гориня. Стаття «Інтерв’ю з-під поли» вийшла в радянській пресі з прокльонами в бік «антирадянщиків» і «американської шпигунки Коломиєць».

Марта Коломиєць була першим американським кореспондентом, акредитованим в Україні напередодні розпаду Радянського Союзу у січні 1991 року. Працювала у «The Ukrainian Weekly», інформаційному агентстві «Associated Press», журналі «Newsweek». Очолювала Українську освітню програму ринкових реформ (1999-2002), антикорупційну програму USAID «Партнерство за прозоре суспільство» (2002 -2004), програму «Партнерство громад» Фундації «Україна-США» (2004-2007) та Національний інститут демократії України (2007-2009). Працювала директором програм і комунікацій Української Католицької Освітньої Фундації (2010-2012, Чикаго, США).

Вадим ЛУБЧАК - редактор відділу веб-редакції та новітніх медіа газети «День», раніше – редактор відділу медіа газети «День», журналіст. Керує сайтом «Дня», який оновлюється українською, російською та англійською мовами. Редактор рубрики «Прес-клуб» газети «День» , у рамках якої щотижня друком з’являється 6 шпальт, присвячених питанням української та світової журналістики.

Член Національної спілки журналістів України.

Спеціалізується на темах проблем інформаційного простору України – принципів та стандартів журналістики в умовах гібридної війни, особливостей конвергентності національних медіа, створення в країні суспільного ТБ тощо.

 

 

Алім Алієв - громадський діяч, журналіст і політолог, співзасновник громадської організації Крим SOS та Культурного центру “Кримський дім у Львові”, співавтор книжки “Мустафа Джемілєв. Незламний“.

Тарас Семенюк - журналіст, співзасновник «Short.media». Спеціалізується на висвітленні тем з міжнародної та внутрішньої політики. Раніше – журналіст видання «Європейська правда», продюсер Euronews Ukraine, журналіст-міжнародник та кореспондент «5 каналу» і ТРК «Україна» в Італії. Вивчає і досліджує на практиці політичні комунікації.