Мови

 

Презентація Аналітичної записки Інституту екуменічних студій УКУ про можливості співпраці між семінаріями УГКЦ та ПЦУ

2022-07-05 15:00

ІЕС започаткував дослідницький проект, який має на меті проаналізувати екуменічну ситуацію в Україні, дослідити сучасний стан міжконфесійних відносин, окреслити перспективи українських конфесій з метою покращення міжконфесійної атмосфери, примирення та поглиблення співпраці між різними конфесіями.

Українські католики, православні та протестанти мають власні вищі наукові і духовні навчальні заклади, ми хочемо дослідити умови, за яких можлива співпраця між ними в академічній сфері, яка передбачала б спільні наукові проекти, конференції, видання наукових творів тощо.

Найперше ми звертаємо увагу на семінарії, оскільки на етапі формації священнослужителів можна закласти основи взаєморозуміння серед молодих служителів українських конфесій, щоб у майбутньому вони могли співпрацювати між собою на місцях, особливо там, де в одній місцевості присутні громади різних конфесій.

На даному етапі Інститут провів пілотне дослідження «УГКЦ і ПЦУ: екуменічний аспект навчання семінаристів та перспективи співпраці в академічній сфері на прикладі Київської православної богословської академії та Львівської духовної семінарії Святого Духа», результати якого представлені у вищезгаданій Аналітичній записці.

Праця над проектом охопила декілька аспектів: дослідження конфесійних документів, які обумовлюють присутність екуменічної складової в навчальній програмі семінарій; аналіз статутів, навчальних програм семінарій; інтерв’ю з Адміністрацією семінарій, з викладачами, що викладають дисципліни, які знайомлять студентів з історією та специфікою богословських підходів інших конфесій; анонімне анкетування семінаристів.

Наша головна ціль:

1. Проаналізувати ситуацію з викладанням екуменічних дисциплін у семінаріях;

2. Дослідити наявність екуменічної складової у викладанні дисциплін, які знайомлять семінаристів з історією та богослов’ям інших конфесій;

3. Дослідити відкритість Семінарії щодо:

   а. співробітництва в академічній сфері,

   б. студентської мобільності;

4. Дізнатися про ставлення студентів до інших конфесій

На початку Презентації окремі представники колективу авторів дослідження розповіли про те, як виник задум цього дослідження, як проходила праця, в чому полягали основні труднощі. Потім виступили три експерти, які дали свій відгук на Записку: проф. Людмила Филипович, д-р Віталій Хромець та д-р Роман Соловій.

Ціллю даного дослідження є не лише дати оцінку наявному стану речей, але також запропонувати цілий ряд рекомендацій, адаптованих для кожної семінарії окремо, які спрямовані на поглиблення екуменічної складової в навчанні і житті семінарій.

Праця над Аналітичною запискою відбувалася за сприяння фонду «Допомога Церкві в Центральній та Східній Європі» Конференції католицьких єпископів США (USCCB Aid the Church in Central and Eastern Europe).

Текст Аналітичної записки за цим посиланням.