Мови

 

Інститут екуменічних студій видав збірник «Зростаючи у Христі разом: Українська Греко-Католицька Церква і деякі аспекти міжконфесійних відносин в Україні»

2022-04-12 19:15

З 2020 року ІЕС втілює проєкт під назвою «Екуменічна формаційна програма» (ЕФП). Це навчально-формаційна програма, розроблена ІЕС спільно з Патріаршою комісією УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин; її адресатами є священики, члени екуменічних єпархіальних комісій УГКЦ та особи, зацікавлені справою християнської єдності. В рамках програми учасники отримують нагоду глибше зрозуміти сучасні екуменічні процеси в Україні та світі, заохочуються до різноманітних практичних ініціатив. Протягом 2020/2021 академічного року у межах ЕФП відбулася серія науково-практичних семінарів та зустрічей, на яких було обговорено чимало важливих питань, пов’язаних із розвитком екуменічного руху в українському контексті та дослідженням ролі Церков, зокрема УГКЦ, у справі християнської єдності. Доповідачами та учасниками на семінарах ЕФП були особи, що належать до різних християнських деномінацій, теоретики та практики екуменічного руху, для який справа християнської єдності є насущним питанням.

До збірника «Зростаючи у Христі разом: Українська Греко-Католицька Церква і деякі аспекти міжконфесійних відносин в Україні» увійшли доповіді, виголошені протягом року на семінарах ЕФП. У книжці вони згруповані в три розділи за тематичною ознакою. До першого розділу увійшли доповіді, що висвітлюють початки екуменічної діяльності Церков в Україні, зокрема УГКЦ як лідера об’єднавчих ініціатив, а також аналізують причини скептичного ставлення до екуменізму в деяких колах цієї Церкви. Доповіді у другому розділі присвячені дослідженню ролі провідників УГКЦ в різні періоди екуменічного становлення цієї Церкви, аналізують вплив ідей християнської єдності на розвиток самої УГКЦ та її стосунки з іншими Церквами. У третьому розділі йдеться про важливий та актуальний документ УГКЦ – «Екуменічну концепцію УГКЦ», а також про виклики, що стоять сьогодні перед українськими Церквами.

ЗМІСТ

Вступне слово

І. УГКЦ та перші екуменічні ініціативи

- Мирослав Маринович. Екуменічні ініціативи УГКЦ після виходу з підпілля

- о. Роман Фігас. Причини обережного ставлення до екуменізму в деяких колах УГКЦ

ІІ. Провідники УГКЦ та їх екуменічна візія

- о. Ігор Шабан. Екуменічний доленосний злет Праведного Митрополита Андрея (Шептицького)

- о. Іван Дацько. Патріярх Йосиф (Сліпий) та його праця задля зʼєднання Церков

- Тарас Курилець. Патріарх Мирослав Іван (Любачівський): вірність екуменічним принципам у новий час свободи Церкви

- Павло Смицнюк. Патріарх Любомир (Гузар) та його екуменічна візія

ІІІ. Деякі екуменічно-канонічні принципи діяльності УГКЦ

- о. Роман Андрійовський. Екуменічна концепція УГКЦ (2015): джерела, основні ідеї та поняття, сприйняття

- митр. Олександр Драбинко. Екуменічна концепція УГКЦ – православна рефлексія

- о. Михайло Димид. Мішані чи не мішані християнські подружжя Інформація про авторів

 

Дякуємо за підтримку Конференції католицьких єпископів Сполучених Штатів Америки