Мови

 

Зустріч учасників Літньої школи міжконфесійного діалогу-2021

2022-04-12 18:45

Зустріч учасників стала нагодою поділитися досвідом здійснення екуменічних ініціатив на місцях, діалогу між представниками різних віросповідань.

Учасники ще раз згадали позитивний досвід, який вони отримали під час Школи, і наголосили на важливості проведення і надалі таких заходів.

Студенти Київської православної богословської академії поділилися, що знання та досвід, отримані на Школі і досі відгукуються їм, що вони досі осмислюють те, що відбулося, по-новому відкривають для себе Православ’я. Хоча ще існує певна настороженість, багатьох їхніх колег зацікавила можливість таких міжконфесійних зустрічей. Вони наголосили на важливості ведення діалогу між представниками різних віросповідань на різних рівнях. У спілкуванні зі своїми однокурсниками та викладачами вони намагалися донести основну думку, що «бути православним не є вищим, ніж бути християнином», що «інші конфесії можуть бути більш віддані Христу, аніж деякі псевдо-Церкви». А також тезу, що «наші земні перегородки не доходять до неба», і це саме те, що відбулося у Львові, адже найбільшою цінністю є людина. Вони також додали, що слід вести діалог але «для кожної людини є важливо особисте зіткнення», що вони зрозуміли перебуваючи на Школі, адже коли перебуваєш на одинці, кожен на своєму острові, то складно будувати мости і справжнього пізнання немає. Студенти додали, що підтримують товариські стосунки з іншими учасниками, спілкуються, діляться враженнями від прочитаних творів християнських авторів.

Учасники поділилися також конкретними кроками налагодження діалогу між представниками різних віросповідань, які їм вдалося реалізувати. Зокрема, А. Смирнов розповів про проект, до якого залучені семінаристи Львівської Духовної Семінарії Святого Духа та Волинської православної богословської академії і метою якого є творити атмосферу відкритості, діалогу та приязні між семінаристами УГКЦ і ПЦУ через спільну працю над католицькими та православними документами.

На жаль, через війну в Україні не всі учасники Школи змогли долучитися до зустрічі, адже дехто з них залишається зараз у регіонах, які перебувають у центрі бойових дій і не мають Інтернет зв’язку. Дехто з них все ж зміг листом висловити своє зацікавлення в участі в подальшому спільних проектах.

Інститут екуменічних студій вбачає своїм завданням продовжувати здійснення проектів, які надають можливість пізнання представниками різних віросповідань одні одних, і надалі сприятиме діалогу між різними гілками християнства в Україні.