Мови

 

Студенти УКУ розповіли своїм ровесникам з цілого світу про те, як вони переживають жахіття війни, що проходить в Україні

2022-03-14 10:45

11 березня 2022 р. Інститут екуменічних студій Українського католицького університету провів телеміст «Зустріч солідарності з українськими студентами», у якому взяли участь студенти з УКУ та закордонних академічних спільнот. Загалом близько 400 студентів з Європи, Північної Америки та Африки доєдналися до двогодинного онлайн заходу. Під час зустрічі студенти УКУ мали змогу коротко розповісти про те, як вони переживають російську військову агресію, як війна змінила їхнє життя та чим вони зараз займаються. З іншого боку, закордонні студенти, беручи участь в телемості, висловлювали свою солідарність та підтримку у такий важкий час своїм одноліткам з України.

Директор ІЕС та модератор заходу Павло Смицнюк зазначив, що «студенти УКУ звикли контактувати з міжнародними партнерами у мирні часи. І очевидно, в часи війни, студентам в Україні потрібна підтримка їхніх друзів закордоном. Одночасно, для іноземних студентів, це був шанс з перших уст дізнатися, що відбувається в Україні, як наші студенти реагують і діють в ситуації, що склалася.»

Марія Строїч, студентка першого курсу навчальної програми Етика-Політика-Економіка факультету суспільних наук поділилася власними переживаннями та емоціями. Вона розповіла про горе та біль, які досвідчують українці кожного дня через жахіття війни.

Андріана Гамар, студентка другого курсу навчальної програми Етика-Політика-Економіка факультету суспільних наук розповіла, що попри період війни та складного емоційного стану, студенти УКУ активно залучені у волонтерську працю. Вона показала, як можна долучитися до ефективної допомоги українцям закордону.

Євгеній Андрусевич, студент першого курсу навчальної програми Етика-Політика-Економіка факультету суспільних наук розповів про те, які фільми варто переглянути іноземцям, щоб краще зрозуміти події, що сталися протягом періоду незалежності України. Він також поділився лінками до джерел, з яких можна черпати достовірну інформацію про війну.

Зустріч пройшла в теплій атмосфері. Більшість учасників висловили свою щиру підтримку в молитві та солідарності з українськими студентами та з усім українським народом.