Мови

 

Директор ІЕС Павло Смицнюк взяв участь у передсоборовій асамблеї Конференції європейських Церков

2022-02-28 10:00

Віртуальна європейська передсоборова асамблея «Любов Христа рухає світ до примирення та єдності» відбулася 25-26 лютого 2022 року.

Учасники порушили такі теми:

  • Церкви протистоять війні в Україні
  • Церкви як примиряючі спільноти в дедалі більш секуляризованих і плюралістичних європейських суспільствах
  • Заклик Христа до учнівства: перетворююча любов, інклюзивна спільнота, постійна надія
  • Церкви в Європі та глобальний екуменічний рух: питання, виклики, пріоритети
  • Наступна зупинка: Карлсруе! (підготовка наступного засідання Всесвітньої Ради Церков)

Д-р Павло Смицнюк у своїй доповіді проаналізував, як різні українські Церкви відповіли на російську агресію, а та заторкнув три питання: єдність, взаємозв’язок та примирення.

Він зазначив, що Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій, яка об’єднує 16 Церков і релігійних спільнот, у тому числі євреїв і мусульман, виступила із заявою зі словами підтримки Збройних сил України та благословенням воїнам, у якій просить міжнародну спільноту допомогти зупинити російське вторгнення. Вони також написали листа президенту Путіну з проханням припинити війну, поки не пізно. Навіть митрополит Київський Онуфрій, Глава Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом, назвав російське вторгнення «повторенням гріха Каїна, який із ревнощів убив свого рідного брата. Така війна також не може мати виправдання ні перед Богом ні перед людьми». У той же час Глава Російської Православної Церкви, Патріарх Кирил, не засудив війну, навіть не попросив її припинити. Він обмежився «закликом до всіх сторін конфлікту зробити все можливе, щоб уникнути жертв серед цивільного населення».

Павло Смицнюк підсумував, що українські Церкви показали винятковий момент єдності. Це те, що робить війна. Ця єдність може містити ризики, але може призвести до більшого примирення та єдності.