Мови

 

«Молитва - це зустріч з іншою Особою, а зустрічі, як ми знаємо з нашого життєвого досвіду, часто впливають на нас, змінюють нас» вл. Венедикт

2022-02-17 09:15

16 лютого 2022 р. Інститут екуменічних студій Українського католицького університету та Патріарша комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин в межах Екуменічної формаційної програми провели он-лайн зустріч з преосвященним владикою Венедиктом (Алексійчуком), правлячим архиєреєм єпархії Святого Миколая з осідком у м. Чикаго (США). Тема зустрічі: «Чи допоможе молитва екуменічному рухові?»

Владика Венедикт поставив запитання – чому Церкви ще досі поділені? Чи не тому, що ми звикли жити у розділенні? Кожному вигідно мати свої сфери впливу і жити згідно своїх правил. Також часто християни мають стереотипи одні відносно інших та можуть жити відповідно до цих обмежень. А Бог не має обмежень!

Екуменічний рух, хоч розвинувся майже сто років тому, не приніс так бажаного єднання, оскільки часто християни шукали єдності по-людськи, зі своїми моделями та обмеженнями. Тому, зазначив преосвященний владика, вартує усім нам, як Церкві, стати перед Господом і просити дару єдності в спосіб, який Він Сам бажає їй дати, просити допомоги в Нього, щоб зрозуміти, навернутися та бути готовими до змін.

Президент ІЕС, о. д-р Іван Дацько, наголосив, що справжня молитва за єдність повинна випливати із туги та болю через поділ між братами-християнами. До участі в дискусії долучилися інші учасники, зокрема: д-р Павло Смицнюк, директор ІЕС, о. д-р Ігор Шабан, голова Патріаршої комісії УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин, учасники Екуменічної формаційної програми, студенти УКУ та інші зацікавлені тематикою.

Захід відбувся за підтримки Американської конференції католицьких єпископів.

Повне відео зустрічі з вл. Венедиктом