Мови

 

ІЕС долучився до проекту Порозуміння

2021-12-23 09:00

21 грудня 2021 року, у приміщенні Філософсько-богословського факультету УКУ, відбулася презентація проекту «Порозуміння» та напрацьованого документ «Тези до сталого та позитивного миру в Україні», який організував у Львові Інститут екуменічних судій Українського католицького університету разом із партнерами.

Проект «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» координує о. Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості у співпраці з ГО Німецько-українсько-білоруським товариством «Європа без кордонів» (Віттен), ГО "Науково-видавничим об’єднанням «Дух і літера», а також з Національною платформою «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

В заході взяли участь представники ІЕС о. Роман Фігас, Павло Смицнюк та Тарас Курилець, а також проректори УКУ Мирослав Маринович та Олег Турій, а також о. Олег Кіндій, викладач ФБФ УКУ, Юрій Підлісний,завідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ, Тарас Антошевський, головний редактор РІСУ, Григорій Селещук, керівник департаменту адвокації та лобіювання інновацій Карітас України, Василь Кметь, історик-медієвіст, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, військовий капелан о. Всеволод Семенюк, о. Григорій Драус, настоятель римо-католицької парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові та в'язничний капелан Римо-католицької Церкви в Україні, о. Микола Біляк, член Синодальна комісія ПЦУ з міжхристиянських відносин, о. Георгій Тарабан, прес-серетар Сумської єпархії УПЦ, Михайло Хромяк, завідувач департаменту освіти УЦХВЄ, Юліана Лавриш, журналістка, директор ГО "ДУХОВНА ВЕЛИЧ ЛЬВОВА".

Проведений семінар з експертною групою богословів, журналістів, науковців, військових капеланів, освітян та громадських діячів став завершальним етапом серії відкритих семінарів, дискусій, майстер-класів та зустрічей, які провела команда «Порозуміння» протягом року у Києві, Сумах, Харкові, Слов’янську, Бахмуті, Хусті, Одесі. Крайніми містами для фінальних обговорень організатори обрали Львів та Остріг. За час розвитку проекту вдалося напрацювати документ «Тези до сталого та позитивного миру в Україні», а також Глосарій «Від конфлікту до миру».