Мови

 

ІЕС відкрив онлайн Екуменічну школу діалогу

2021-07-07 13:30

5 липня Інститут екуменічних студій Українського католицького університету урочисто розпочав свою першу англомовну Екуменічну школу діалогу «Україна між Сходом і Заходом: релігійний, соціальний та геополітичний виміри» для вивчення екуменічних, релігійних, соціологічних та геополітичних процесів, що відбуваються в Україні та навколо під керівництвом кращих експертів та професорів. Школа об’єднала 34 учасники з різних країн: України, Польщі, Чеської республіки, Латвії, Австрії, Словаччини, Ташкента, Угорщини, Італії, Кенії, США та Канади. Церемонія відкриття відбулася в день, коли Західна Церква вшановувала пам'ять двох братів та візантійських християнських богословів, місіонерів, святих Кирила та Методія, відомих своєю плідною євангелізаційною працею серед слов’ян.

На церемонії відкриття Високопреосвященний владика Борис Гудзяк, архиєпарх Філадельфійський для українців та Митрополит Української Греко-Католицької Церкви в США, засновник та президент Українського Католицького Університету у своєму вітальному слові до учасників школи зазначив, що УКУ є місцем натхнення та різних зустрічей, де люди сповнені життя та радості. Вл. Борис закликав пізнавати один одного, обмінюватися дарами країн і культур та зближувати наші Церкви. Учасників школи привітав о. д-р Богдан Прах, ректор Українського католицького університету, д-р Єва Бейлі, яка працює у відділі міжнародних відносин та світової справедливості єпархії Майнцу, головного спонсора ЕШД, о. д-р Іван Дацько, президент ІЕС, член Спільної міжнародної комісії богословського діалогу між Католицькою та Східною Православною Церквами, д-р Павло Смицнюк, директор ІЕС.

Першу вступну лекцію виголосив проректор УКУ, соціальний активіст, співзасновник Amnesty International Ukraine та член-засновник Української Гельсінської Групи, професор Мирослав Маринович. У своїй лекції під назвою «Християнська відповідь на проблему пост-правди та її екуменічний вимір» він порушив проблему маніпулювання істиною в різних контекстах. Пан Мирослав підкреслив, що зустрічі з іншими та діалог є корисним інструментом у пошуку істини, яка завжди є чимось більшим, ніж будь-яка ідеологія.

Екуменічна школа діалогу триватиме два тижні.

Програма школи тут