Мови

 

ІЕС для Церкви

2021-06-11 14:30

У вівторок 8 червня у межах «Екуменічного лекторіуму» відбулася онлайн зустріч Президента Інституту екуменічних студій Українського католицького університету о. д-ра Івана Дацька та наукового працівника ІЕС о. д-ра Романа Фігаса з духовенством Луцького екзархату УГКЦ. У зустрічі взяв активну участь очільник екзархату Преосвященний владика Йосафат (Говера).

На початку зустрічі Вл. Йосафат розповів про непросту, однак спокійну міжконфесійну ситуацію, що зараз склалася на волинських теренах, де діалог може відіграти свою важливу роль у міжцерковному порозумінні та співпраці.

О. Роман Фігас представив діяльність Інституту екуменічних студій, зосередивши увагу на проектах, в яких безпосередньо самі священики, а також парафіяни могли б долучитися. Зокрема доповідач розповів про конкурс міні-грантів, який вперше провів ІЕС цього академічного року і в якому взяли участь декілька священнослужителів зі своїми громадами задля реалізації соціально-просвітницьких міжпарафіяльних ініціатив.

З головною доповіддю до присутніх звернувся о. Іван Дацько, багатолітній особистий секретар Патірарха Йосифа (Сліпого) та близький співробітник Патріарха Мирослава-Івана (Любачівського) із доповіддю на тему «Досягнення змішаної католицько-православної богословської комісії від 1979-го до 2021-го року». О. Іван з 2005 року був учасником п’яти ґенеральних асамблей Координаційного Комітету цієї Комісії, а з 2016-му році став постійним членом Координаційного Комітету і брав участь у чотирьох засіданнях. Доповідач зазначив: «Вже на самому початку хочу заявити, що зроблено колосальну роботу і ніколи православна і католицька Церкви були так близько до досягнення спільної цілі – відновлення євхаристійної єдності й сопричастя наших Церков. Якби не постійна опозиція Російської Православної Церкви (РПЦ) і цих Церков, що діють під тиском РПЦ, не можна виключити, що ми дійшли би до цієї мети. Подумаймо лише скільки для досягнення цієї цілі робить папа Франциск і вселенський патріарх Варфоломій І… Заторкнено навіть таке делікатне питання як спільне святкування Христової Пасхи, а то навіть як дійти до спільного євхаристійного сопричастя».

Зустріч відбулася у теплій атмосфері та закінчилася плідною дискусією.