Мови

 

Екуменічне прощання з колядою

2021-02-24 09:15

В межах конкурсу міні грантів ІЕС «Спільні ініціативи для сприяння екуменічній співпраці» 7 лютого 2021 року у стінах храму св. Івана Богослова в селі Суховоля, відбулися загальні святкування під назвою «Прощання з колядою 2021». Цьогорічне свято було проведене у форматі єдності усіх християн і почалось зі спільної молитви усіх конфесій села Суховолі. Зустріч об’єднала громади села у молитві та святкуванні.

У святковому концерті взяли участь дует Софії Романко та Каріни Крук (с. Суховоля), шкільний вокальний ансамбль Суховільського ліцею під керівництвом Тетяни Давид, Тетяна Давид в дуеті із Христиною Юрчишин, жіночий хор парафії свв. апп. Петра і Павла ПЦУ с. Суховоля (керівник – Йосип Пласконь), чоловічий ансамбль церкви св. Івана Богослова (керівник – Тетяна Давид), жіночий хор церкви св. Івана Богослова (керівник – Юлія Жагаляк), жіночий та чоловічий ансамбль с. Суховолі із солісткою Наталією Вербянською, тріо «Дивоцвіт» Народного дому с. Зимна Вода (керівник – Марта Бойко), Мартуся Іващишин та тріо «Дзвіночки» (вихованці Народного дому с. Зимна Вода, керівник – Мар’яна Іващишин) та інші виконавці.

Приємним нововведенням цьогорічного свята була участь сольних виконавців та вокально-інструментальних ансамблів із Зимної Води в рамках новоутвореної ОТГ. Кульмінацією свята стало театралізоване дійство із вогняним шоу на церковному подвір’ї «Вертеп на ходулях» (м. Дрогобич), які вкотре продемонстрували усім важливість присутності Бога у житті і в серцях кожного, повідомив Зеновій Дуда. Ведучими концерту були Орест Залізняк та Соломія Ковалик. Організатор святкового дійства – о. Ігор Головчак, парох парафії св. Івана Богослова УГКЦ, який подякував ІЕС за фінансову підтримку цього екуменічного заходу.

Напередодні спільного «Прощання з колядою» в селі Суховоля для молоді двох парафій: Святого Івана Богослова УГКЦ і Святих Апостолів Петра і Павла ПЦУ, 6 лютого відбувся майстер-клас по виготовленню пампухів, який проводили Галина Сторожка, Люба Фаралейко та Андріана Цірок. Господині поділились своїми домашніми рецептами, розповіли різні секрети за допомогою яких пампухи будуть довго зберігатись свіжими і не вбиратимуть олії.

Діти, учасники майстер-класу, розповідали про свої домашні традиції, ділились своїми вміннями, спілкувались, фотографувались і гарно проводили час разом. А як результат – навчились готувати пампухи, а в кінці ще й поласували цією смакотою. Атмосфера заходу була дуже дружньою і з запахом пампушків, зазначила Марія Швайгер.

Також під час свята коляди була проведена ярмарка і благодійна лотерея, гроші від яких поповнили скарбничку припарафіяльного фонду «Брат за брата». Попри морози, заметіль організатори відчували велику підтримку і любов людей які жертвували свої кошти, знаючи що кожна гривня стане порятунком людині, на долю якої випадуть випробування хворобою, чи іншою бідою! Частину зібраних коштів організатори вклали у виїзд для одинадцяти дітей напівсиріт та дітей з малозабезпечених сімей до тюбінг-парку “Їжак” між с. Новосілка та Красів Львівської обл. для катання на надувних санках.

Матеріали та фото використано із сайту парафії святого Івана Богослова с. Суховоля

Довідка:

Конкурс міні-грантів «Спільні ініціативи для сприяння екуменічній співпраці» організовує Інститут екуменічних студій Українського католицького університету за підтримки благодійної організації «Справа Сходу» («Oeuvre d'Orient»).