Мови

 

Досвід сертифікатної програми супроводу неповносправних осіб Інституту екуменічних студій став корисним за межами України

2021-01-26 16:45

Джейн Лянгле, координатор навчальних тренінгів Міжнародної федерації «Лярш» та супервізор вищезгаданої української програми, розповіла про цей закордонний досвід.

«Я щаслива, що, незважаючи на виклики, 15 студентів з Уганди, Зімбабве та Кенії завершили навчальний курс у грудні. Ми потребували фахової формації, яка б базувалася на цінностях «Ляршу», – поділилася Джейн Лянгле.

Підготовка програми для трьох країн Африки тривала рік. Двоє представників Міжнародної федерації «Лярш» їздили з робочими поїздками до Африки. Для них важливо було переконатися у наявності місцевих кадрів для забезпечення функціонування програми. Звичайно ж, Міжнародна федерація «Лярш» гарантувала свою підтримку, особливо на початках.

«Спочатку ми знайшли особу, яка могла б координувати програму, – зауважила Джейн Лянгле. – Вона – голова Адміністративної ради «Ляршу», раніше викладала комунікацію в університеті. Ми відразу ж порозумілися. Ми разом будували програму і шукали викладачів – частково з університету, частково з «Ляршу». Що ж до навчальної програми, то нас надихала програма супроводу, яка функціонує у Львові при Інституті екуменічних студій. Нам довелося її скоротити, взяти найважливіше, пристосувати її до потреб місцевої громади».

Програму відкрили для трьох спільнот Східної Африки – Кенії, Уганди та Зімбабве. Її довелося також адаптувати до реалій дистанції та епідемічної ситуації у світі. Було передбачено три дво- та однотижневі навчальні сесії. Між навчальними сесіями слухачі програми аналізували випадки з практики та працювали над спільнотним проектом. Крім асистентів спільнот «Ляршу» слухачами програми стали 3 представники місцевої неурядової організації та 2 осіб-членів сімей, де є неповносправні особи. Програма мала значний вплив на місцеві громади. Новий навчальний курс розпочнеться у червні 2021 року.

«З досвіду львівської програми ми взяли підхід до супроводу неповносправних осіб, в основі якого стосунок між особою, яка супроводжує, і особою, яку супроводжують, – додала Джейн Лянгле. – Це була справді успішна програма і я хочу, щоб ви знали, наскільки ваш досвід став корисним за межами України. Зараз ми працюємо над подібною програмою для Західної Африки. Дякуємо, Україно!»

 

Довідка:

Сертифікатна програма «Медико-психологічний та соціальний супровід осіб з особливими потребами» була створена Інститутом екуменічних студій УКУ спільно з Міжнародною федерацією «Лярш» за участі фахівців міста Львова у 2010 році. Щороку програма проводить набір слухачів на теоретично-практичний курс супроводу неповносправних осіб (осіб з різними видами неповносправності, узалежнених, осіб похилого віку, хворих, невиліковно хворих, самотніх). Цього року у лютому стартує 12-тий курс програми.