Мови

 

Сестра Єлена Герасим: ми повинні любити один одного так, як Христос полюбив нас

2021-01-25 08:00

З нагоди всесвітньої ініціативи Тижня молитов за християнську єдність під назвою «Перебувайте у моїй любові й плоди принесете щедро» Інститут екуменічних студій Українського католицького університету приготував вісім відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Кожне розважання супроводжує молитва цієї спільноти.

У восьмий день пропонуємо розважання від сестри Єлени Герасим, Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви над Євангелієм від Івана 15. 14-15: «Ви — друзі Мої, якщо чините те, що Я заповідаю вам. Не називаю вас більше рабами, бо раб не знає, що робить його пан; вас же назвав Я друзями, оскільки сказав вам усе, що почув від Мого Отця».

Сестра Єлена, коментуючи цей уривок в його ширшому контексті, зауважує що Христос не лише закликає нас, щоб ми любили один одного, але і показує, як ця любов має виглядати: потрібно любити так, як Він нас полюбив. Ісус є нашим орієнтиром, зразком і моделлю, бо Він віддав своє життя за нас на хресті. Христос дарує себе нам цілковито! С. Єлена закликала наслідувати Ісуса, а це означає: жертвувати себе заради іншого, бути відкритим до іншого і дарувати себе іншому.

На завершення відео сестри Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя УГКЦ вітають усіх гарною колядою.

Відео для перегляду

Подія на Фейсбук сторінці

Молитва:

Отче Пра́ведний, ви́слухай на́шу моли́тву за є́дність, яку́ з довірою возно́симо до Те́бе, бо лише́ Ти мо́жеш набли́зити її до нас, мо́лимось Тобі, Господи: ви́слухай і поми́луй.

Доівдка:

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету долучається до всесвітньої щорічної ініціативи Тиждень молитви за християнську єдність. Протягом 8 днів, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій об'єднуються у спільних і приватних молитвах за те, щоб послідовники Христа були об’єднанні, як сам Ісус просив це у свого Отця. Щороку ІЕС ініціює проведення молитовних зустрічей між представниками християнських конфесій міста Львова. Цього року, у зв’язку з пандемією, молитва відбудеться в онлайн форматі.

Інститут екуменічних студій підготував 8 відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Своїми роздумами будуть ділитися:

  • Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви,
  • Владика Філарет (Кучеров), Митрополит Львівський і Галицький, Українська Православна Церква,
  • о. Михайло Сивак, ключар Свято-Покровського кафедрального собору, м. Львів, Православна Церкви України,
  • о Василь Луцишин, Ректор Львівської духовної семінарії Православної Церкви України та Віце-Президент Всеукраїнського біблійного товариства,
  • о. Григорій Драус, референт комісії у справах екуменізму Митрополичої курії Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви,
  • о. Карапет Гарібян, настоятель храму Вірменського катедрального собору Пресвятої Богородиці м. Львова, Вірменська Апостольська Церква,
  • Михайло Хромяк, канд. філ. наук., викладач Львівської богословської семінарії християн віри євангельської, служитель в «Спільноті Преображення Христового» Церкви християн віри євангельської,
  • Сестра Єлена Герасим, Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви.

Кожне розважання буде супроводжувати молитва. ІЕС буде виставляти відео в інтернет кожного дня з 18 по 25 січня 2021 протягом Тижня молитви за християнську єдність.

Ви зможете переглянути відео на сайті, фейсбук-сторінці чи Youtube-каналі інституту.

Запрошуємо усіх активно долучатися до молитви, щоб разом просити Господа про дар примирення та єдності між християнами.