Мови

 

Михайло Хромяк: жертва любові, що приємна Богові.

2021-01-22 09:30

З нагоди всесвітньої ініціативи Тижня молитов за християнську єдність під назвою «Перебувайте у моїй любові й плоди принесете щедро» Інститут екуменічних студій Українського католицького університету приготував вісім відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Кожне розважання супроводжує молитва цієї спільноти.

У п’ятий день пропонуємо роздуми над Євангелієм від Івана 15. 11, Михайла Хромяка, канд. філ. наук., викладача Львівської богословської семінарії християн віри євангельської, служителя в «Спільноті Преображення Христового» Церкви християн віри євангельської: «Це Я сказав вам, щоб Моя радість перебувала у вас і щоб ваша радість була повною».

Служитель Михайло зазначив, що не всяка жертва, яку ми складаємо перед Всевишнім, є приємною Богові, ба навіть більше, деколи наше приношення може стати причиною непорозуміння та конфліктів (як у випадку Каїна та Авеля). Христос же допомагає нам зрозуміти, що саме любов робить нашу жертву приємною Богові, а не жертва заради самої жертви. Михайло Хромяк закликав приносити Богові щедрі дари, але робити це у нелицемірній любові до Бога і ближнього.

Також у відео ви зможете послухати пісню «Чи знала ти Маріє» у виконанні О. Базарницького, зняту в «Спільноті Преображення Христового», Церкви християн віри євангельської.

Відео для перегляду

Подія на Фейсбук сторінці

Молитва:

У нашій різноманітності єднай нас, Господи, своєю благодаттю і милосердям, щоб ми могли робити наш світ справедливим і мирним домом для всього людства, мо́лимось Тобі, Ісусе: ви́слухай і поми́луй.

Доівдка:

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету долучається до всесвітньої щорічної ініціативи Тиждень молитви за християнську єдність. Протягом 8 днів, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій об'єднуються у спільних і приватних молитвах за те, щоб послідовники Христа були об’єднанні, як сам Ісус просив це у свого Отця. Щороку ІЕС ініціює проведення молитовних зустрічей між представниками християнських конфесій міста Львова. Цього року, у зв’язку з пандемією, молитва відбудеться в онлайн форматі.

Інститут екуменічних студій підготував 8 відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Своїми роздумами будуть ділитися:

  • Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви,
  • Владика Філарет (Кучеров), Митрополит Львівський і Галицький, Українська Православна Церква,
  • о. Михайло Сивак, ключар Свято-Покровського кафедрального собору, м. Львів, Православна Церкви України,
  • о Василь Луцишин, Ректор Львівської духовної семінарії Православної Церкви України та Віце-Президент Всеукраїнського біблійного товариства,
  • о. Григорій Драус, референт комісії у справах екуменізму Митрополичої курії Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви,
  • о. Карапет Гарібян, настоятель храму Вірменського катедрального собору Пресвятої Богородиці м. Львова, Вірменська Апостольська Церква,
  • Михайло Хромяк, канд. філ. наук., викладач Львівської богословської семінарії християн віри євангельської, служитель в «Спільноті Преображення Христового» Церкви християн віри євангельської,
  • Сестра Єлена Герасим, Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви.

Кожне розважання буде супроводжувати молитва. ІЕС буде виставляти відео в інтернет кожного дня з 18 по 25 січня 2021 протягом Тижня молитви за християнську єдність.

Ви зможете переглянути відео на сайті, фейсбук-сторінці чи Youtube-каналі інституту.

Запрошуємо усіх активно долучатися до молитви, щоб разом просити Господа про дар примирення та єдності між християнами.