Мови

 

О. Григорій Драус: зробімо екуменічний іспит совісті!

2021-01-21 09:15

З нагоди всесвітньої ініціативи Тижня молитов за християнську єдність під назвою «Перебувайте у моїй любові й плоди принесете щедро» Інститут екуменічних студій Українського католицького університету приготував вісім відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Кожне розважання супроводжує молитва цієї спільноти.

У четвертий день своїми роздумами над Євангелієм від Івана 15, 6-8 поділився о. Григорій Драус, референт комісії у справах екуменізму Митрополичої курії Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви: «Хто в Мені не перебуває, буде відкинений геть, мов та гілка, і всохне; їх збирають і кидають у вогонь, і вони згорають. Якщо ж будете перебувати в Мені, а Мої слова перебуватимуть у вас, то чого б тільки забажали, просіть — і станеться вам. У цьому прославлений Мій Отець, щоб ви приносили багатий урожай і стали Моїми учнями».

О. Григорій закликав у цей особливий час, коли християни роздумують над темою єдності Церкви, зробити «екуменічний» іспит совісті. Варто поставити перед собою питання: що я думаю про традиції, практики іншої конфесії? Чи не вважаю їх дивними? Чи не гадаю, що саме через відмінне від нашого навчання представники іншої конфесії підуть у пекло? Може думаю, що моя освячена вода є більш святішою чи «воднішою» за воду інших? Чим ближче ми наближуємося до Христа, тим ближче ми стаємо один до одного! А якщо перебуватимемо в Христі, то матимемо любов один до одного!

Відео для перегляду

Подія на Фейсбук сторінці

Молитва:

Ще мо́лимось за провідників на́ших спільно́т, щоб вони́, утве́рджені у вірі, отри́мали від Те́бе, Бо́га Живо́го, ла́ску взає́много слу́хання, спільного ми́слення та всі інші потрібні дари́ для об’єдна́ння христия́н в одну́ Бо́жу роди́ну, мо́лимось Тобі, Господи: ви́слухай і поми́луй.

Доівдка:

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету долучається до всесвітньої щорічної ініціативи Тиждень молитви за християнську єдність. Протягом 8 днів, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій об'єднуються у спільних і приватних молитвах за те, щоб послідовники Христа були об’єднанні, як сам Ісус просив це у свого Отця. Щороку ІЕС ініціює проведення молитовних зустрічей між представниками християнських конфесій міста Львова. Цього року, у зв’язку з пандемією, молитва відбудеться в онлайн форматі.

Інститут екуменічних студій підготував 8 відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Своїми роздумами будуть ділитися:

  • Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви,
  • Владика Філарет (Кучеров), Митрополит Львівський і Галицький, Українська Православна Церква,
  • о. Михайло Сивак, ключар Свято-Покровського кафедрального собору, м. Львів, Православна Церкви України,
  • о Василь Луцишин, Ректор Львівської духовної семінарії Православної Церкви України та Віце-Президент Всеукраїнського біблійного товариства,
  • о. Григорій Драус, референт комісії у справах екуменізму Митрополичої курії Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви,
  • о. Карапет Гарібян, настоятель храму Вірменського катедрального собору Пресвятої Богородиці м. Львова, Вірменська Апостольська Церква,
  • Михайло Хромяк, канд. філ. наук., викладач Львівської богословської семінарії християн віри євангельської, служитель в «Спільноті Преображення Христового» Церкви християн віри євангельської,
  • Сестра Єлена Герасим, Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви.

Кожне розважання буде супроводжувати молитва. ІЕС буде виставляти відео в інтернет кожного дня з 18 по 25 січня 2021 протягом Тижня молитви за християнську єдність.

Ви зможете переглянути відео на сайті, фейсбук-сторінці чи Youtube-каналі інституту.

Запрошуємо усіх активно долучатися до молитви, щоб разом просити Господа про дар примирення та єдності між християнами.