Мови

 

Владика Фларет: через таїнственне боговтілення люди стали єдиними в Ісусі Христі

2021-01-20 10:15

З нагоди всесвітньої ініціативи Тижня молитов за християнську єдність Інститут екуменічних студій Українського католицького університету приготував вісім відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Кожне розважання супроводжує молитва цієї спільноти.

У третій день своїми роздумами над Євангелієм від Івана 15, 16-17 поділився Владика Філарет (Кучеров), Митрополит Львівський і Галицький Української Православної Церкви «Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас і настановив вас, щоб ви йшли та плід приносили, і щоби плід ваш залишався, аби те, що тільки попросите від Отця в Моє Ім’я, Він вам дав».

Вл. Філарет у своєму слові наголосив, що народження Божого Сина є спільною подією для усіх християн, бо через таїнственне боговтілення люди стали єдиними в Ісусі Христі. Ця єдність є глибоко закорінена в Церкві Христовій і вона є вищою за будь-яку земну єдність, бо вона дарується Святим Духом. Любов до ближнього є виразом цього дару, який кожен християнин покликаний реалізовувати у своєму житті: «Христос може народитися хоч тисячу разів у Вифлеємі, але тобі від цього не буде жодної користі, якщо Він хоч раз не народиться у твоїй душі».

Колядку «В Вифлеємі стала новина» виконав малий склад архієрейського хору Свято-Георгіївського кафедрального собору м. Львова, регент – Ольга Голуб.

Відео для перегляду

Подія на Фейсбук сторінці

Молитва:

Ще мо́лимось, щоб Дух Святи́й зміцни́в нас да́ром Своє́ї любо́ви, щоб ми з відва́гою та без стра́ху зда́тні були́ прямува́ти до повноти́ є́дности, мо́лимось Тобі: ви́слухай і поми́луй.

Доівдка:

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету долучається до всесвітньої щорічної ініціативи Тиждень молитви за християнську єдність. Протягом 8 днів, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій об'єднуються у спільних і приватних молитвах за те, щоб послідовники Христа були об’єднанні, як сам Ісус просив це у свого Отця. Щороку ІЕС ініціює проведення молитовних зустрічей між представниками християнських конфесій міста Львова. Цього року, у зв’язку з пандемією, молитва відбудеться в онлайн форматі.

Інститут екуменічних студій підготував 8 відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Своїми роздумами будуть ділитися:

  • Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви,
  • Владика Філарет (Кучеров), Митрополит Львівський і Галицький, Українська Православна Церква,
  • о. Михайло Сивак, ключар Свято-Покровського кафедрального собору, м. Львів, Православна Церкви України,
  • о Василь Луцишин, Ректор Львівської духовної семінарії Православної Церкви України та Віце-Президент Всеукраїнського біблійного товариства,
  • о. Григорій Драус, референт комісії у справах екуменізму Митрополичої курії Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви,
  • о. Карапет Гарібян, настоятель храму Вірменського катедрального собору Пресвятої Богородиці м. Львова, Вірменська Апостольська Церква,
  • Михайло Хромяк, канд. філ. наук., викладач Львівської богословської семінарії християн віри євангельської, служитель в «Спільноті Преображення Христового» Церкви християн віри євангельської,
  • Сестра Єлена Герасим, Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви.

Кожне розважання буде супроводжувати молитва. ІЕС буде виставляти відео в інтернет кожного дня з 18 по 25 січня 2021 протягом Тижня молитви за християнську єдність.

Ви зможете переглянути відео на сайті, фейсбук-сторінці чи Youtube-каналі інституту.

Запрошуємо усіх активно долучатися до молитви, щоб разом просити Господа про дар примирення та єдності між християнами.