Мови

 

о. Василь Луцишин: Церква – це сім’я, зібрана навколо Господа Ісуса

2021-01-19 10:45

З нагоди всесвітньої ініціативи Тижня молитов за християнську єдність Інститут екуменічних студій Українського католицького університету приготував вісім відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Кожне розважання супроводжує молитва цієї спільноти.

У другий день пропонуємо роздуми всесвітлішого отця Василя Луцишина, Ректора Львівської духовної семінарії Православної Церкви України та Віце-Президента Всеукраїнського біблійного товариства над уривком з Євангелія від Івана 15, 9-10 «Як полюбив Мене Отець, так і Я полюбив вас; тож перебувайте в Моїй любові. Якщо будете зберігати Мої заповіді, то перебуватимете в любові Моїй, так само, як Я, зберігши заповіді Мого Отця, перебуваю в Його любові». О. Василь наголосив на словах Христа, який закликав до єдності своїх учнів, оскільки Він і Отець є єдиними. Церква від самого початку дбала про єдність між своїми послідовниками, ясно виклавши це вчення у Нікейсько-Константинопольському символі віри: вірую в єдину святу соборну і апостольську Церкву. Ця єдність повинна реалізовуватися не так в адміністративному підпорядкуванні, але Церкву слід найперше сприймати як сім’ю, що зібрана навколо єдиного Господа Ісуса.

Завершує роздуми о. Луцишина спів у виконанні хору «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного.

Відео для перегляду

Подія на Фейсбук сторінці

Молитва:

Ще мо́лимось Тобі, Го́сподеві Бо́гу на́шому, щоб Ти пода́в нам є́дність, яка́ є Твоїм да́ром та пло́дом Твого́ Свято́го Ду́ха, і мо́лимося за Це́ркву Христо́ву, яка по́над усе́ пра́гне бу́ти ра́зом, щоб утіша́тися є́дністю, мо́лимось Тобі: ви́слухай і поми́луй.

Доівдка:

Інститут екуменічних студій Українського католицького університету долучається до всесвітньої щорічної ініціативи Тиждень молитви за християнську єдність. Протягом 8 днів, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій об'єднуються у спільних і приватних молитвах за те, щоб послідовники Христа були об’єднанні, як сам Ісус просив це у свого Отця. Щороку ІЕС ініціює проведення молитовних зустрічей між представниками християнських конфесій міста Львова. Цього року, у зв’язку з пандемією, молитва відбудеться в онлайн форматі.

Інститут екуменічних студій підготував 8 відео із короткими розважаннями над уривком із Євангелія від Івана (Ів. 15. 1-17) від представників різних християнських спільнот Львова. Своїми роздумами будуть ділитися:

  • Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви,
  • Владика Філарет (Кучеров), Митрополит Львівський і Галицький, Українська Православна Церква,
  • о. Михайло Сивак, ключар Свято-Покровського кафедрального собору, м. Львів, Православна Церкви України,
  • о Василь Луцишин, Ректор Львівської духовної семінарії Православної Церкви України та Віце-Президент Всеукраїнського біблійного товариства,
  • о. Григорій Драус, референт комісії у справах екуменізму Митрополичої курії Львівської архидієцезії Римсько-Католицької Церкви,
  • о. Карапет Гарібян, настоятель храму Вірменського катедрального собору Пресвятої Богородиці м. Львова, Вірменська Апостольська Церква,
  • Михайло Хромяк, канд. філ. наук., викладач Львівської богословської семінарії християн віри євангельської, служитель в «Спільноті Преображення Христового» Церкви християн віри євангельської,
  • Сестра Єлена Герасим, Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя Української Греко-Католицької Церкви.

Кожне розважання буде супроводжувати молитва. ІЕС буде виставляти відео в інтернет кожного дня з 18 по 25 січня 2021 протягом Тижня молитви за християнську єдність.

Ви зможете переглянути відео на сайті, фейсбук-сторінці чи Youtube-каналі інституту.

Запрошуємо усіх активно долучатися до молитви, щоб разом просити Господа про дар примирення та єдності між християнами.