Мови

 

Онлайн-форум «13-ий Екуменічний соціальний тиждень» присвячений інтегральній екології розпочався

2020-10-07 20:00

Цього року тема Екуменічного соціального тижня присвячена інтегральній екології. Форум є співзвучним із тими заходами, які зараз відбуваються по всьому світу, оскільки Папа Франциск присвятив цей рік питанням екології.

Ініціатором форуму є Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. На брифінгу з нагоди відкриття Форуму директор Інституту, д-р Павло Смицнюк наголосив: «Для нас, як екуменічного інституту, цей захід важливий, тому що це спосіб діалогувати між Церквами. Церкви зближуються одна з одною, коли стараються зробити спільно щось корисне для нашого суспільства і планети».

«Коли ми читаємо тему Екуменічного соціального тижня «почути», то думка лине до журналістів. Бо дуже часто люди чують нас через Вас. Якщо цей «крик землі» буде почутий, то він буде почутий завдяки тій праці, яку робите Ви, Ваші колеги у мас-медіа, для того, щоб голос певної проблеми, голос планети був почутий» - звернувся д-р Павло Смицнюк до журналістів.

Форум «13-й Екуменічний соціальний тиждень» відбуватиметься впродовж4-ох днів з 7-го по 10-те жовтня, об’єднає 17 подій та 80 спікерів із восьми країн (Україна, Німеччина, Франція, Греція, США, Австрія, Ватикан, Канада). Організатори зазначають, що зареєструвалося близько 500 слухачів із 12 країн світу.

Ірина Кітура, координаторка Екуменічного соціального тижня, зауважує, що для організаторів було важливо зібрати до обговорення представників із різних середовищ, щоб з кількох боків поглянути на вирішення екологічних проблем. «Особливістю нашого Форуму є акцент на екуменічність. Для нас важливо залучати представників різних конфесій до обговорення і співпраці, щоб таким чином сприяти екуменічному діалогові у соціальній сфері» - зазначила координаторка.

Участь у брифінгу взяли також співорганізатори Форуму «13-й Екуменічний соціальний тиждень»: Олександра Сладкова, керівниця Управління екології та природних ресурсів Департаменту містобудування Львівської міської ради, Ольга Мелень-Забрамна, керівниця юридичного відділу МБО «Екологія. Право. Людина» та о. д-р. Олег Кіндій, директор ГО «Центр екобогослов’я та сталого розвитку». Вони розповіли детальніше про ті заходи Форуму, до організації яких мали змогу долучитися.

Опісля брифінгу у храмі у храмі Св. Софії-Премудрості Божоївідбувалася Літургія, яку очолив Високопреосвященний владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ. «Вітаю всіх учасників 13-го Міжнародного Форуму «Екуменічний соціальний тиждень». Він присвячений екології та захисту довкілля. Чого так дуже потребують мешканці планети і сама Земля. Часто безвідповідальність людини у справі екології провокує природу віддячуватися різними катаклізмами. Любімо природу, бережімо її, а вона берегтиме нас» - зазначив владика Ігор під час проповіді на Літургії.

Довідка:

Форум «13-ий Екуменічний соціальний тиждень» організовано у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні, за сприяння Львівської міської ради та експертної підтримки Управління екології міста, Ініціативи «Чисте місто», МБО «Екологія. Право. Людина», Українського католицького університету (Інститут лідерства та управління, Інститут релігії та суспільства, Львівська бізнес-школа, Програма соціальної роботи, Асоціація випускників), Екобюро Української греко-католицької церкви, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. Франка, Міжнародного центру «Інтеграція», Освітньо-методичного центру ім. О. Дзеровича, ГО «Центр екобогослов'я та сталого розвитку» та ін.

Анна Грапенюк

Пресцентр 13-го Екуменічного соціального тижня