Мови

 

В межах проекту Інституту екуменічних студій - суспільний форум Екуменічний соціальний тиждень «Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії» відбулась онлайн дискусія «Коли річки виходять з берегів. Причини та законодавчі аспекти».

2020-06-30 14:15

В часі дискусії Ольга Пилипович, доцент ЛНУ ім. І. Франка, членкиня Басейнової ради Дністра ознайомила учасників із основними причинами, особливостями паводків та аспектами зменшення наслідків цього явища. П. Ольга підкреслила, що основними причинами поводків є велика кількість опадів за короткий проміжок часу, перенасиченість ґрунту вологою, відсутність еко системного підходу в управлінні землекористуванням в межах річкового басейну, а саме проведення суцільних вирубок лісу на схилах, надмірне розорювання басейну, хаотична забудова у долині річок, суцільна, часто несанкціонована забудова в межах прибережних захисних смуг вздовж річок, глобальні зміни клімату та ін.

Спікер також зазначила що за останні роки відзначається зростання кількості випадків сильних дощів за короткий період часу. У зв’язку із цим завжди є ризик прояву небезпечних морф динамічних процесів, що загрожує екологічній безпеці. Основними заходами щодо зменшення ризиків є застосування еко системного підходу у природокористування в межах річкового басейну. Цей підхід полягає в плануванні землекористування, належному будівництві та веденні сільського господарства за принципом максимального збереження природних ресурсів, а також екологічних заходів (відновлення заплав та русел річок, збільшення лісистості водозбору тощо).

П. Софія Шутяк, провідна юрисконсультка МБО «Екологія. Право. Людина» зосередила увагу на законодавчих та правових аспектах регулювання питання затоплень.

Більше деталей на сторінці

Відео дискусії можна переглянути - тут