Мови

 

17 травня: День солідарності з християнами Сходу.

2020-05-14 10:15

Вже третій рік поспіль в шосту неділю після латинської Пасхи західні християни моляться за своїх братів і сестер у Христі – християн Сходу. Ця ініціатива була започаткована в французькій організація “Діло Сходу” і щороку поширюється на все більшу кількість країн. Цього року Всесвітній день молитви за східних християн припадає на неділю 17 травня, тож римо-католики молитимуться у своїх парафіях та монаших спільнотах за Східні Церкви і за мир у їхніх країнах: в Іраку, Сирії, Єгипті, Лівані, Святій Землі, Румунії, Індії, Ефіопії та Україні, і просять християн Сходу молитися за них.

Сьогодні світ переживає безпрецедентну санітарно-епідеміологічну кризу, тож молитви християн Сходу і солідарність між християнами, котрі перебувають вже не перший місяць в умовах карантинних обмежень є дуже цінними. «Тягарі один одного носіть, і так виконаєте Христовий Закон», навчає апостол народів святий Павло. Переживаючи разом ці болісні хвилини світової пандемії, єднаймося в молитві одні з одними та молімося одні за інших до Воскреслого Христа.

Зважаючи на карантин, котрий має на меті сповільнити поширення епідемії, а тому не дає змоги нам у цей день зібратися разом на молитву, ми закликаємо в неділю 17 травня до злуки наших сердець у духовному сопричасті, радості, єдності та щирій дружбі. Нехай ця молитва «за мир у всьому світі, за добрий стан святих Божих Церков та за з’єднання усіх», за припинення пандемії зміцнює і підтримує нас на шляху звершення нашої місії «щоб усі були одно».

Інститут екуменічних студій