Мови

 

«Віра в життя», коли мрії здійснюються

2019-10-05 16:30

Жінки – громадські діячки України створили ці витинанки на майстер-класі під керівництвом відомої майстрині Дарії Альошкіної. Опісля їх експонували у холі  Центру митрополита Андрея Шептицького.

А в третій день Форуму витинанки продали на благодійному аукціоні. У заході взяли участь як самі виконавиці, так і ті, хто хотів купити ці чарівні витвори мистецтва і таким чином допомогти передчасно народженим дітям. Адже всі отримані на аукціоні кошти передадуть для допомоги передчасно народженим дітям, якими опікується БО «Немовля».

«Цей захід ми проводили в рамках 12-го екуменічного соціального тижня «Відповідальність vs популізм». І саме сьогодні Ви показали яскравий приклад відповідальності. Адже долучилися до того, щоб продовжити життя маленьким дітям» - зазначила Оксана Іленьків, координатор Форуму.

Серед авторок витинанок: Оксана Юринець, українська політикиня (народна депутатка Верховної ради України VIII скликання), науковиця, громадська діячка; Ольга Михайлівна Кузьменко, мама Андрія  Кузьменка (Скрябіна); Оксана Винницька-Юсипович, почесний консул Канади в Україні; Наталія Бучинська, народна артистка України; Ольга Філатова-Кривецька, засновниця комплексу Edem Resort Medical andSPAОлена Заблоцька, лікарка-стоматологиня клініки Заблоцьких; Андріана Мальська, співзасновниця Благодійного фонду «Здорові діти»,  Христина Береговська, дослідниця мистецтва діаспори;  Наталя Климовська, проректорка із розвитку та комунікацій УКУ та інші.

Загалом на аукціоні було представлено 19 витинанок. Початкову ціну на них оголосили у 1000 гривень, однак, сума не обмежувалася стартовою.

«Вирішила взяти участь в аукціоні, щоб допомогти фонду «Немовля», бо це дуже важливий внесок допомагати діткам на початку їхнього життя. Знаю, що на Чернігівській працює дуже велика команда. І це своєрідний знак вдячності всім цим людям. Вперше знайомлюсь з мистецтвом витинанки загалом. Рада, що не дають загинути традиційним видам мистецтва в Україні» - ділиться Ірина  Маслюк, яка придбала одразу три витинанки на аукціоні.

Сама майстриня, за допомогою, якої народилися ці витинанки теж розповідає, що цим заходом, окрім благодійності хотіли ще й привернули увагу до такого давнього виду мистецтва як витинанка, який відходить у забуття зараз в Україні. «Вважаю, що витинанка достойна бути на такому рівні як графіка чи живопис» - наголошує Дарія Альошкіна.

У заході також взяла участь Творча школа Табакова та партнер 12 ЕСТу дизайн-студія «SVITLO», яка представила осінню колекцію одягу. На аукціоні можна було також придбати футболки з витинанками розроблені дизайнерами студії, 30% від продажу передадуть благодійному фонду. Таким чином кожен учасник заходу мав нагоду долучитися до доброї справи та здійснити мрії передчасно народжених діток – подарувати їм дитинство.

Завдяки аукціону вдалося зібрати 42 тисячі гривень. Тепер ці кошти завдяки фонду «Немовля» допоможуть створити комфортні умови діткам.

 

Анна Грапенюк