Мови

 

Мирослава Гонгадзе: Не зраджуйте своїм принципам і вірте, що за вами правда

2018-05-14 08:30

Захід проводився в межах 11-го Екуменічного соціального соціального тижня "Молодь-Віра-Покликання".

За словами пані Гонгадзе, приймати власні рішення потрібно навчитись ще з юного віку. Так вирощують лідерство і відповідальність.

«У суспільстві США всюди існує демократія. Коли дитина в 18 років приходить на виборчу дільницю і мусить ухвалити рішення, то вона знатиме за кого і чому буде голосувати. Крім того, можна глянути на ситуацію із закликами обмежити продаж зброї США. Там діти 14-15 років розуміли усю відповідальність ситуації, вони воювали із машиною, яка могла розчавити їх в одну секунду. Але вийшли і зробили протест проти зброї, хоч і на них лили брудом зі всіх боків. Та вони були переконані, що роблять власну справу. Лідерство це не питання віку; це питання власних рішень», – зазначила пані Гонгадзе.

Як зазначає журналістка, в Україні такі ж самі діти. Вони пішли на Майдан із дерев’яними щитами і гинули. Але брали на себе відповідальність і боролись за свої ідеали.

«Повірте, це не питання віку. Я б хотіла, що молоді і старші брали на себе цю відповідальність», – зазначає пані Гонгадзе.

 Попри це, молодь досі залишається пасивною на виборах – тій події, яка прямо вирішує майбутнє країни. Однак журналістка має рецепт, як це можна змінити.

«Ви берете трьох друзів і йдете від дверей до дверей. Або в молодіжні структури, з якими пояснюєте, наскільки важливе голосування. Так робили мої діти. Навіть якщо ви приведете одну людини, це буде плюс. Не треба замахуватися на щось грандіозне, але треба працювати. Приведете 5 людей. А ті п’ятеро – ще по п’ять. І є результат».

Розповіла Мирослава Гонгадзе і про успіх. Яким вона його уявляє.

«Чесно, це дуже складне запитання. Це можна назвати особистим успіхом: ти знаходиш своє покликання, створюєш умови, в яких можеш його реалізувати. І паралельно цією роботою ти підтримуєш фінансово свою життєдіяльність. І робиш щось для загального блага», – зазначила пані Гонгадзе.

Мирослава Гонгадзе. Фото: Микола Тис/ZIK

Водночас, за її словами, суспільний успіх – дещо інша річ.

«Суспільний успіх – це всі ті ж умови з можливістю наростити свої горизонти впливу. Коли в тебе є вміння та воля, ти можеш його розширити, і тоді стаєш суспільно успішним. Тоді ти завойовуєш людей».

Мирослава Гонгадзе розуміє, що в сучасних умовах в Україні досить важко не зламатися, коли постійно зіштовхуєшся з корупцією чи іншими проявами беззаконня. Але в цьому перевіряється сила людини.

«Якщо маєте такі принципи, за ними треба слідувати. Не зраджуйте собі ніколи. І вірте, що за вами правда і сила. Вас може через це все переповнювати негатив. Але є вихід – шукайте групу підтримки».

Відкрита лекція Мирослави Гонгадзе «Віра-Покликання-Відвага. Молодь як рушій змін». Фото: Микола Тис/ZIK

«В кожного з нас є внутрішні кордони. Вони можуть бути маленькими чи великими. Людина, яка стає лідером, розширює цю зону відповідальності і контролю. Ми усі маємо там свої дірки. Але наше завдання – мати більше дверей, щоб закривати ті дірки…Потрібно мати віру в себе. Треба вчитися, читати та шукати підтримку у своїх родичів чи друзів», – наголосила пані Гонгадзе.

Петро Синєокий, ZIK

Джерело: IA ZIK