Мови

 

IX Екуменічний соціальний тиждень «Міграція: виклик для України» стартував

2016-09-28 13:00

Відкриття розпочалося з екуменічної молитви, яку очолив  владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

 Участь в екуменічній молитві взяли:

-о. д-р Богдан Прах, ректор Українського католицького університету

-о. д- р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ

- о Василь Саган, митрофоний протоєрей, декан Золочівський УАПЦ, настоятель храму св. Софії

- о. Григорій Драус, настоятель римо-католицької парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові та в'язничний капелан Римо-католицької Церкви в Україні
- Армен Акопян, диякон Катедрального собору Успення Пресвятої Богородиці (Вірменська Апостольська Церква)

-о. Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської Архиєпархії, капелан Львівської міської ради

 В привітальному слові президент Інституту екуменічних студій о. д- р Іван Дацько привітав учасників та гостей з відкриттям, а також розповів про плани організаторів ЕСТу залучити до Форуму більше учасників і наступного року проводити цей захід також і у Києві.

 о. д-р Богдан Прах, ректор Українського католицького університету зауважив особистісний вимір проблеми міграції, зокрема, що  кожна людина має свої турботи і проблеми, але це можна вирішити.

О. Григорій Драус зазначив, що «сам Господь був мігрантом і зійшов на землю», а також заохотив до натхненної праці учасників ЕСТу.

 Андрій Садовий, міський голова Львова, так привітав учасників Форуму:

 «Вигнання, міграції, окупації - ми прожили століття. Ми отримали дуже сильний удар. Ми витрачаємо багато часу, щоб доказати свою правоту. Ми повинні бути разом». Також міський голова зауважив, що найвищою силою є милосердя і нам потрібно вчитись допомагати один одному. «Ми не вибираємо народ, ми не вибираємо час, коли народжуємось.

 Ми вибираємо, чи бути людьми. Я би хотів, щоб ми з вами ними були», - сказав мер Львова.

 Д

д-р Антуан Аржаковськийдиректор-засновник Інституту екуменічних студій виступив з привітальним словом від президента соціальних тижнів Франції Домініка Кінійо.

 Наталія Ліхновська

Фото Ірини Іванець та Валентини Євтушок