Мови

 

Триває підготовка до 9 Екуменічного соціального тижня!

2016-06-30 07:30

А саме: о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету; Галина Бохонко, директор ІЕС УКУ; Ірина Кітура, координатор ЕСТ; Віктор Степанюк, заступник директора Департаменту соціального захисту населення ЛОДА;  Вікторія Середа, соціолог, викладач УКУ; Оксана Міхеєва, соціолог, викладач УКУ; Тетяна Шаповалова, завідувач секції соціальної роботи НУ «Львівська політехніка»; Оксана Рубай, керівник Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; Юрій Шивала, заступник директора ГО «Крим SOS».

«Вже 9 років ми у Львові проводимо міжнародний всеукраїнський суспільний форум. Цього року ми обираємо нову тему для обговорення – «Міграційні питання: виклики для України», говоритимемо про переселенців. Але хочу, щоб під час форуму ми не лише визначили проблематику, але й сформували візію та напрацювали практичні рекомендації щодо допомоги та реалізації потреб переселенців» - поділилась координатор ЕСТ Ірина Кітура.

Отець Іван Дацько, президент ІЕС також звернув увагу на те, що метою форуму є не лише його проведення, але й потрібно зосередитися на якісному наповненні, залученні міжнародних експертів, та аудиторії, для якої цей захід буде життєво необхідним:  «Ми повинні говорити не лише декларативно, але й вийти з 9 ЕСТ з кількома проектами і намагатися після їх успішно здійснити з різними міжнародними фондами та благодійниками».

Важливою під темою осіннього форуму буде власне інтеграція переселенців. Як зазначив Юрій Шивала, надзвичайно цікаво буде дізнатися як переселенці створюють та поширюють цінності, де тепер живуть, як інтегрувати ВПО у локальні громади, зокрема на досвіді Львівської області. А Вікторія Середа говоритиме про культурну адаптацію та успішні приклади реалізації людей, які вимушено покинули свої домівки.

Чимало часу у межах форуму присвятять ролі Церков та релігійних громад у роботі з переселенцями та подоланні наслідків війни.

Примітка* Поняття «мігранти» включає у себе категорії: іммігранти, емігранти, ВПО, біженці.