Мови

 

Книга Антуана Аржаковського “Очікуючи на Всеправославний собор: духовний та екуменічний шлях” вийшла російською мовою!

2016-03-02 13:45

Напрацювання автора є особливо актуальними напередодні Всеправославного собору 2016 року, що відбудеться у червні на о. Крит (Греція).

У першій частині книги “Розвиток православної християнської думки” окреслено основні етапи підготовки Всеправославного собору в пов’язанні із загальною еволюцією православної думки після Другої світової війни. Порушено питання авторитету в православній думці, що є одним із центральних як у підготовці Собору, так і в діалозі з Католицькою Церквою.

Друга частини книги «До практичного екуменізму» присвячена одному з найдискусійніших питань Православ’я, що стане предметом особливої уваги на майбутньому Соборі, – легітимності екуменічного руху з погляду Православ’я, місцю та ролі православних у ньому, а також стосункам Православних Церков з усім християнським світом.

Третя частина під назвою «Спільне між соціальними доктринами Церков» доповнена новими виступами, в яких автор робить конкретні пропозиції для їх розгляду на Всеправославному соборі 2016 року.

Заключну частину «Майбутнє екуменізму в Україні та Росії» автор присвячує історії екуменізму в цих країнах з часів перебування в Києві мощей св. Климентія папи Римського і до сьогоднішнього дня, а також перспективам його розвитку через призму філософської і богословської думки ХХ століття. Автор не оминув болючої теми польсько-українського примирення і Львівського псевдособору 1946 р.

Читач може дізнатися й про особистий екуменічний досвід автора, православного християнина російського походження, одруженого з француженкою римо-католичкою. Екуменізм супроводжує їхнє щоденне подружнє життя.

Ця книга є для широкого кола читачів, які цікавляться проблемами сучасного екуменічного діалогу в Україні та світі, щоб започаткувати дискусію довкола викликів, які стоять перед Православною Церквою і всім християнським світом у ХХІ ст., зокрема еклезіологічної проблеми функціонування Православ’я на Заході та православно-католицького співжиття в цьому контексті.

Книга є у вільному доступі за посиланням