Мови

 

«Бути розумними – небезпечно», – архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті до випускників УКУ

2016-02-08 12:00

На архиєрейській літургії випускників-магістрів поблагословив Президент УКУ владика Борис Ґудзяк, закликавши бути вірними навіть у дрібницях. «Ви представники того покоління, яке зрушило наш народ у паломництві від страху до гідності. Вже у цьому юному віці ви бачили неймовірні діла Господні. Будьте вірними в малому, щоб воно виростало у велике. Служіть Живому Богу. Жодній примарі, жодній ідеології чи фантазії. Дякуємо за вас, за це тихе пережиття, за ваше паломництво. Молимося за вас, щоб благословення Господнє вас супроводжувало. Щоб мала вірність виростала, щоб ваші малі особисті кроки ставали сімейними, суспільними, всецерковними», – настановив владика.

На  урочистостях ректор УКУ Богдан Прах наголосив, що найбільший дар кожного з нас – це вміння бути уважним до ближнього.  «Навчаючись в УКУ, ви досвідчували багато добра, мали нагоду зустріти цікавих людей, зустріти Бога, – зазначив він. У щоденному житті пильнуйте ваших друзів, кожну людину, яку зустрінете на дорозі. Ви показуєте, ким ви є через своє ставлення до іншого.  Будемо молитися за вас, а ви не забувайте про цю альма-матер, яка через відданість і посвяту, старається дати вам найкраще».

Вітали випускників також ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко, почесний гість урочистостей Олександра Гнатюк, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» та професор Інституту славістики Польської Академії Наук, Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський нунцій в Україні та єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикт Алексійчук.

Апостольський нунцій зазначив, що між Майданом і університетом є великий зв’язок, бо як один, так й інший змінює ментальність людей. Перше, що він зробив після приїзду в Україну – це відвідав Інститутську в Києві, де гинули Герої Небесної сотні. «Насправді це небезпечно бути розумними, бо це є ті, кого першими вбивають у часи диктатури. Ваш диплом є бомбою. Вона може вибухнути у ваших руках, і ви маєте бути готовими до жертви, – звернувся Архиєпископ Клавдіо Ґуджеротті до випускників.  Життя народу не зміниться, якщо не зміниться ментальність. Тут ви працювали над своєю ментальністю. Ви є посланцями зміни цієї ментальності. Треба вийти із замкнутого кола, коли менший очікує, що ставши великим, також буде красти. Завтра Україна на вас чекає, щоб ставати кращою. Від вас багато вимагається. І сьогодні, тут перед Божим обличчям маєте постановити собі – ніколи її не зраджувати».

Вітаємо нашого випускника Юрія Скіру із завершенням навчання на МПЕН та бажаємо наукових досягнень та професійного росту!

 Інформаціний відділ УКУ, фото інформаційний відділ УКУ та зі сторінки Facebooke Ірини Іванець