Мови

 

Представники різних конфесій та військовослужбовці спільно молились за християнську єдність та мир в Україні

2016-01-21 23:00

У цьогорічному молебні взяли участь отець Василь Луцишин, ректор Львівської духовної семінарії УАПЦ; отець Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви; отець Віктор Кайда, священик Покровського храму та головний редактор радіо “Град Лева” (УПЦ КП); отець Володимир Гоцанюк, священик при храмі св. Василія Великого та Олексія Зарицького (Рясне 1); отець Роман Фігас, працівник Інституту екуменічних студій; диякон Дмитро  Романко  (УГКЦ). А також, військовослужбовці та учасники АТО разом з капеланом академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного отцем-дияконом Мироном Горбовим.

Очолив екуменічну молитву владика Борис (Харко), єпископ Херсонський та Миколаївський, що керує  Таврійською єпархією УАПЦ.

“Для того, щоб здобути єдність, необхідно осягнути мир у нашій душі, необхідно щоб кожен з комунікаторів, кожен з тих, хто бере участь у діалозі, примирився з Творцем-Богом і у такий спосіб, - віднайшов правду. Станом власної душі можливо віднайти мир з Богом, і далі, можливо будувати мир суспільний. Нехай ці спільні молитви за єдність і мир укріпляють наші практичні кожноденні змагання у відстоюванні правди, у поверненні миру на українську землю, у творенні єдності у наших душах, у наших спільнотах, у нашому краю та у цілому світі” — побажав всім присутнім владика Борис.

Особливим моментом під час спільної молитви було запалення свічок. За словами отця Романа Фігаса, працівника Інституту екуменічних студій, хоч кожен молився з окремою свічкою, але вогонь був спільний для всіх.

Отець Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви, наголосив на тому, що насамперед об'єднання — це не є об'єднання керівників Церков: “Єднаються насамперед душі. У кінці нас єднатиме Христос. Ми, як християни, пам'ятаймо, що віра нас єднає”.

Священик Покровського храму УПЦ КП отець Віктор Кайда в свою чергу відзначив єдність військовослужбовців під час війни на Сході України, що є вірними різних конфесій, але спільно моляться та приймають Євхаристію, і подякував за можливість спільно молитись у тилу.

Екуменічний молебень супроводжували пісні у дусі Тезе під музичний акомпанемент. Наприкінці, вертеп УКУ показав неймовірно оригінальне театральне різдвяне дійство в сучасному форматі. З цим вертепом студенти УКУ нещодавно побували у наших військових у зоні АТО.

Довідка: Щорічно Інститут екуменічних студій організовує екуменічну молитву за єдність християн в межах Всесвітнього тижня молитов за християнську єдність. У 2016 році Всесвітній тиждень молитов триває з 18 по 25 січня під гаслом "Покликані звіщати всім величні діла Божі" (пор. 1 ПТ. 2.9)

 Фото: Інформаційний відділ УКУ