Мови

 

Про науку, освіту та християнські цінності за участі ІЕС говорили у Верховній Раді України

2015-12-28 18:30

Серед відомих учасників заходу — народний депутат України Павло Унгурян, народний депутат Лілія Гриневич, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та нардеп Юрій Мірошниченко та ін.

Представник ІЕС Тарас Дмитрик поінформував присутніх про діяльність УХАТ, розповів про перебіг 8-го Екуменічного соціального тижня, що відбувся восени 2015 року під гаслом: «Освіта задля змін: духовність та інновації». Він наголосив на важливості повернення християнських цінностей у наукову сферу, бо “без духовної християнської формації виховання нового покоління українців – свідомих, вільних від корупції, суспільно активних та конкурентоспроможних на європейському та світовому ринках праці – є неможливим”.

“Спільна екуменічна праця в галузі освіти, разом із продовженням екуменічного діалогу – головні засади подальшої співпраці християн України, найперше у викоріненні корупції та протекціонізму зі сфери освіти й у встановленні прозорих критеріїв прийому та оцінювання” - вважає Тарас Дмитрик.

Від імені УХАТ, Тарас Дмитрик висловив готовність брати участь у розробці здорової конкурентної конкурсної системи для заміщення вакансій професорсько-викладацького складу, виступив на підтримку надання освітянам статусу державного службовця з відповідними віковими обмеженнями перебування на посаді, підтримав ідею впровадження й розвитку університетського капеланства. Щодо викладання релігійних дисциплін, то, спираючись на резолюцію 8-го Екуменічного соціального тижня, Тарас Дмитрик закликав усунути зі шкільних та університетських програм полемічні моменти та вести подачу матеріалу в такий спосіб, щоб це не було образливим для жодної конфесії.