Мови

 

У Львові завершився Міжнародний симпозіум, присвячений митрополиту Андрею Шептицькому

2015-11-02 13:00

Учасники мали змогу почути про митрополита Андрея як культурного діяча та мецената з уст Оксани Білої, заступника директора Національного музею у Львові імені Андрея Шепитцького; Ангеліни Забитівської, вченого секретаря НМЛ ім. Андрея Шептицького; Марії Гелитович, кандидата мистецтвознавства, завідувача відділу давньоукраїнського мистецтва НМЛ ім. Андрея Шептицького; Олесі Семчишин-Гузнер, кандидата мистецтвознавства, старшого наукового співробітника відділу українського мистецтва XIX ст. НМЛ ім. Андрея Шептицького; Любові Волошиної, заслуженого діяча мистецтв України, старшого наукового співробітника відділу сучасного мистецтва НМЛ ім. Андрея Шептицького; Олега Сидора, кандидата мистецтвознавства, старшого наукового співробітника Інституту народознавства НАН України.

Мистецтвознавці відзначили митрополита Андрея Шептицього як творця Національного музею у Львові та Мистецької школи О. Новаківського у Львові, також як викладача цієї Мистецької школи. Не оминули увагою меценатство митрополита і його далекоглядність у підтримці талановитих стипендіатів; наголосили на його ролі у збереженні українського іконопису.

Як зазначила Оксана Біла, митрополит Андрей Шептицький заснував у 1905 році Національний музей у Львові та придбав для нього величезну кількість експонатів. «У 1913 році митрополит урочистим актом передав Національний музей як дар українському народові та державі» - наголосила заступник директора НМЛ ім. Андрея Шептицького.

Кандидат мистецтвознавства Марія Гелитович, словами відомого громадського діяча, директора Національного музею у Львові (1905-1952) Іларіона Свенціцького, наголосила на масштабності діяльності Шептицького у збереженні спадщини українського іконопису: «До часу систематичного збереження пам’яток галицького іконопису, зачатого від початку 20 віку галицьким митрополитом Андреєм Шептицьким, вся іконопись була предметом випадкової уваги поодиноких любителів української старовини і загальної неуваги до неї широких кіл суспільства».

Учасники симпозіуму також мали нагоду в цей день відвідати Львівський Національний музей імені Андрея Шептицького та оглянути експозиції українського мистецтва.

Завершився Міжнародний симпозіум 1 листопада, у неділю, Архиєрейською Божественною Літургією у соборі св. Юра у м. Львові в день пам’яті 71-ої річниці з дня відходу у вічність праведного митрополита Андрея.