Мови

 

Андрей Шептицький — провісник сучасного екуменізму: учасники Міжнародного симпозіуму обговорили богословсько-екуменічну спадщину митрополита Андрея

2015-11-02 12:45

Отець д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій (УКУ) поділився з присутніми про тяглість екуменічної думки від Шептицького до його послідовників сьогодні. “Шептицький став провісником сучасного екуменізму. Питання єдності церков було для нього пріоритетним. Він собі думав, що треба починати з молодого покоління і втілював це розумно - як стає митрополитом, реформує Духовну семінарію”. - зауважив о. д-р Іван Дацько. Він закликав продовжувати доповняти, удосконалювати його насліддя: “Екуменізм залишається пріоритетним не лише для греко-католиків, але й для всіх християн України”.

Отець д-р Мирослав Татарин з Університету святого Єроніма (Ватерлоо, Канада) вказав шлях до єдності християн, яким рухався митрополит Андрей: “Це дорога умалення, заклик до самозречення, послух та вміння слухати одне одного”. За словами о. д-ра Мирослава Татарина, ще від початку душпастирської діяльності владика Андрей віддається пошуку спільної мови з православним світом, знайомиться зі старообрядовцями в Росії.

“Митрополит Андрей Шептицький закликає ставиться з любов'ю до всіх людей доброї волі. Це стає духом його душпастирства і його богословської думки. Тому він не лише син своєї доби. - підсумував о. д-р Мирослав Татарин.

Завершився перший день симпозіуму концертом “Музичний дар праведному Андрею у Львівській обласній філармонії. Лунала сучасна духовна музика українських композиторів М. Скорика, О. Козаренка, В. Степурка та Л. Дичко у виконанні “Галицького камерного хору”.

Міжнародний симпозіум триватиме з 30 жовтня по 1 листопада у м. Львові. Місце проведення: НУ «Львівська політехніка», головний корпус, актова зала (вул. С. Бандери, 12, 2-й поверх), п’ятниця з 9.30 - 16.30 год.; Український католицький університет, Філософсько-богословський факультет, конференц-зал (вул. Хуторівка, 35а), субота з 10.00- 18.10 год.; Архиєрейська Божественна Літургія у соборі св.. Юра (площа Святого Юра, 5) з 11.00 по 13.00 год.