Мови

 

У Львові урочисто відкрили Міжнародний симпозіум, присвячений Андрею Шептицькому

2015-11-02 12:30

Мета заходу - вшанувати пам'ять праведного владики Андрея та представити найновіші дослідження постаті Шептицького та його діяльності не лише у релігійно-духовному вимирі, але й у соціально-політичному, економічному, мистецько-культурному. Почесним гостем симпозіуму став Блаженніший Любомир Гузар, архиєпископ-емерит.

 У відкритті симпозіуму взяли участь: Високопреосвященний Ігор (Возьняк), архиєпископ і митрополит Львівський, голова координаційної ради святкування Року митрополита Андрея; о. д-р Богдан Прах, ректор Українського католицького університету, Юрій Бобало, ректор НУ “Львівська політехніка”, Андрій Садовий, Львівський міський голова, Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації, Оксана Юринець, народний депутат України; о. д-р Петро Ґаладза (Оттава, Канада), о. д-р Андрій Чировський (Оттава, Канада) та ін.

Митроолиит Львівський Ігор (Возьняк) привітав учасників симпозіуму і зазначив, що йдеться про вшанування святої особи, різностороннього вченого та праведного митрополита Андрея Шептицького. “Шептицький став на захист поневолення русин-українців, захищав правду, боронив свого народу. Не дбав про кар'єру, але думав про долю народу. Вірив у свій люд, знав його талант. Не сумнівався у посіданнях Божих дарів українства. Святець проявив себе як етнарх. Його голос звучав на багатьох континентах.. Велетенський богослов, могутній проповідник залишив значну спадщину своїх творів. Очікуємо проголошення його блаженним, хоч часто називаємо його святим” - наголосив Високопреосвященний Ігор (Возьняк).

Представники влади закликали розглядати постать Андрея Шептицького також як державного та громадського діяча. Андрій Садовий, міський голова Львова вважає Шептицького людину планетарного масштабу. “Сьогодні маємо 25 рік нашої незалежності. А чи вона б була, якби не Шептицький? Він скеровував отців у різні куточки Украни, які зуміли зберегти традицію і мову. - відзначив Андрій Садовий і доповнив. - Кожна промова його — це дороговказ. Дай нам мудрості зрозуміти, що він передав нам. Великий велетень, великий українець, якого ми прагнемо пізнати”.

Свій погляд на митрополита Андрея Шептицького висловив Блаженніший Любомир Гузар. Він акцентував на тому, щоб українці за його багатограною діяльністю не забували про першочергове. “Людину такої духовної глибини можна описати одним словом, немов би схопити — це слово звучало б душпастир. Митроолиит Андрей - душпастир. Він дбав за оту духовну отару, яку йому поручили, і, як добрий пастир, йшов спільно зі своїми вівцями. Шукав для них гарні полонини, боронив від вовків. А коли якась овечка губилась чи відлучувалсь від отари, намагався шукати, привести назад до отари. Був готовий навіть своє життя віддати за тих, хто був поруч. Справжній пастир душ... Цінність людини була на першому місці для митрополита Андрея. Все що він робив, можна звести до того — дбав за людей, дбав за душі”.

Отець д-р Петра Ґаладза розповів про невмирущу спадщину Андрея Шептицького, а о. д-р Андрій Чировський представив постать митрополита як учителя молитви і про його особисте молитовне життя.

Міжнародний симпозіум триватиме з 30 жовтня по 1 листопада у м. Львові. Місце проведення: НУ «Львівська політехніка», головний корпус, актова зала (вул. С. Бандери, 12, 2-й поверх), п’ятниця з 9.30 - 16.30 год.; Український католицький університет, Філософсько-богословський факультет, конференц-зал (вул. Хуторівка, 35а), субота з 10.00- 18.10 год.; Архиєрейська Божественна Літургія у соборі св.. Юра (площа Святого Юра, 5) з 11.00 по 13.00 год.

Інститут екуменічних студій є співорганізатором Міжнародного симпозіуму

Онлайн-трансляція заходів:
НУ «Львівська політехніка» – http://livestream.lp.edu.ua/ (30 жовтня 2015 р.)
Український католицький університет (31 жовтня 2015 р.) – 
http://www.theologia.ucu.edu.ua/…/479-mizhnarodnyj-sympoziu…