Мови

 

В Івано-Франківську Інститут екуменічних студій презентував книги про патріарха Йосифа Сліпого та митрополита Андрея Шептицького

2015-05-28 11:15

 

У заході взяли участь головний редактор о. д-р. Іван Дацько і науковий редактор, упорядник д-р Марія Горяча книги «Спомини», богословський редактор книги «Митрополит Андрей Шептицький (1865-1944)» д-р Тарас Шманько, а також, науковий співробітник Інституту екуменічних студій Тарас Курилець. Захід відбувся у Катехитичному центрі  при Архикатедральному Соборі Воскресіння Христового. 

Видання книги «Йосиф Сліпий. Спомини» приурочене до 30-ліття з дня відходу Патріарха у вічність. Книга відразу ввійшла у 20-ку кращих книжок Форуму видавців 2014 року у Львові.

Робота над книгою тривала два роки і з’явилась завдяки особистому секретареві Йосифа Сліпого о. д-ру Іванові Дацьку: «Ця книга являється бестселером, є  науковою, історичною книгою, яку приємно читати. А головне, для українців, особливо для греко-католиків вона є дуже дорогою». За словами о. Івана, після звільнення Патріарха з радянських таборів диктував свої спомини своєму секретарю Іванові Хомі протягом року. Іван Хома надрукував цей текст на друкарській машинці, і він пролежав в архіві півстоліття через домовленість з Ватиканом не видавати рукопис.

Д-р Марія Горяча під час презентації зізналась, що їй було важко працювати над «Споминами» через технічні моменти, і це був виклик для неї. «Постать Патріарха для нас з одного боку загадкова. А з іншого боку, ці спомини відкривають нам  його не лише як сповідника віри, але насамперед просто людину, яка має недоліки, ставиться критично до інших людей, має симпатії та антипатії, -  але у тому всьому присутня  велика Божа благодать. Патріарх – муж молитви і протягом 18 років концтаборів був незламний». - зазначила д-р Марія Горяча.
 
Книгу «Митрополит Андрей Шептицький (1865-1944)» та «Уніятизм» Кирила Королевського представив д-р Тарас Шманько, що є богословським редактором цих праць. Книга Королевсього вийшла в українському перекладі у 2014 році та стала найповнішою біографією митрополита на сьогодні. За словами д-ра Тараса Шманька, автор книги Кирило Королевський (справжнє ім’я Жан Франсуа Шарон) був близьким другом Андрея Шептицького і зміг якнайкраще передати  картину життя митрополита.
 

«Коли ми зараз живемо у часі війни, коли зараз гинуть люди, нам Андрей Шептицький стає зараз нам дуже близьким, потрібним і актуальним. Думаю, що не випадково ця книга довго готувалась до друку і вийшла тепер. Шептицький, перебуваючи у часі імперському, і далі продовжує на нас впливати, далі нас вчити прикладом свого життя». – зауважив богословський редактор  д-р Тарас Шманько.
 
Книга «Йосиф Сліпий. Спомини» видана Українським католицьким університетом, Інститутом св. Климента Папи у Римі, Інститутом екуменічних студій. Перший наклад реалізували за два місця і книгу було видано вдруге.  Книга «Митрополит Андрей Шептицький (1865-1944)» та «Уніятизм»  видані у видавництві “Свічадо” за підтримки Інституту екуменічних студій УКУ та Інституту ім. св. Климента Папи у Римі.
 
Фоторепортаж події тут