Мови

 

Перший захист магістерської роботи на україномовній Дистанційній магістерській програмі екуменічних наук

2012-01-21 21:00

Тема роботи: «Унійні ідеї Митрополитів Йосифа Велямина (Рутського) і Петра (Могили) та їх розвиток сьогодні у розумінні Патріарха Любомира Гузара».

Науковим керівником роботи був доктор канонічного права митр. прот. Михайло Димид. А рецензував магістерську роботу доктор богослов’я о. Ігор Пецюх.

Це перший захист магістерської роботи на україномовній ДМПЕН. Тому, як висловився голова комісії д-р. Олег Турій, проректор УКУ з наукової роботи: «Захист цієї роботи це перемога не тільки для програми ІЕС, а й для всього інституту».

Ірина Хомин інженер за освітою, працює в компанії «Укртелеком», закінчила Одеську національну академію зв’язку ім. О. С. Попова. А на Дистанційну магістерську програму екуменічних наук вступила у 2009 році.

У своїй роботі студентка порушила питання єдності Церков, над яким застановлялися вже у ХVІІ столітті Митрополити Йосиф Велямин Рутський та Петро Могила. Ірина проаналізувала їхні головні об’єднавчі ідеї, які згодом розвинув під час своєї пастирської діяльності патріарх Любомир Гузар. Пропозиція спільного патріархату Церков Володимирового хрещення, як перехід від підпорядкування до сопричастя, може стати моделлю об’єднаної Київської Церкви. 

Перший захист магістерської роботи студентки Дистанційної програми екуменічних наук відбувся успішно. Комісія погодилася з тим, що робота самостійна, хоча іноді й бракує ширшого контексту. «Враховуючи те, що ви освоювали ази богословської, еклезіологічної, історичної науки не маючи гуманітарної підставової освіти, це дало нам додатковий аргумент, щоб оцінити вашу працю на відмінно» - наголосив голова комісії. 

Олег Турій висловив також побажання, щоб студенти програми більше скеровували свою працю над оцінюванням історіографії, враховуючи різні невідповідності, які можуть виникнути при написанні роботи.

Керівник ДМПЕН Тарас Курилець на завершення подякував усім членам комісії за працю, а в особливий спосіб висловив подяку «новоспеченому» магістрові Ірині Хомин за її наполегливість у навчанні та відвагу у виборі важкої, однак дуже актуальної теми дослідження.