Мови

 

Науковий співробітник Інституту екуменічних студій о. Роман Фігас в Нідерландах узяв участь у конференції присвяченій Українській Церкві

2011-12-02 12:15

Основними доповідачами заходу були: Гелен Зоргдрагер – «Церкви в Україні: міжцерковні відносини», о. Роман Фігас – «Соціальна відповідальність Церков в Україні. Екуменічний Соціальний Тиждень», Юлія Гопенбрауерс-Нагірняк – «Практика віри та народних вірувань в Україні» та Мар’яна Кавінська – «Старі та нові українські ікони».

На конференції було представлено релігійне життя в Україні з різних перспектив: вчення і життя Церков, соціальні виклики в нашій державі, вірування людей, іконографія.

У своїй доповіді о. Роман Фігас представив статистику соціальних проблем, які існують в Україні (алкоголізм, наркоманія, СНІД, аборти). Ця статистика вразила слухачів конференції. Доповідач наголосив на важливій ролі Церков у подоланні кризових явищ у суспільстві: в яких сферах Церкви та соціальні організації почали впливати на виклики сьогодення, які кроки вже було зроблено, для боротьби із соціальними лихами у суспільстві.

На думку доповідача, для покращення ситуації необхідна більша мобілізація Церков у суспільній сфері, оскільки, дуже часто окремі Церкви самотужки борються з певними негативними явищами і немає міжцерковної співпраці.

Також о. Роман Фігас представив Екуменічний Соціальний Тиждень, що вже чотири роки поспіль відбувається у м. Львові, організатором якого є Інститут екуменічних студій УКУ. Екуменічний соціальний тиждень є прикладом спільної призадуми над соціальними викликами. Це Форум для діалогу, дискусій та спільних дій. Науковий співробітник інституту розповів про основні заходи та резолюції ЕСТ, його екуменічну специфіку.

«Багато вже зроблено, але ще більше потрібно зробити – необхідно спільно брати відповідальність для розбудови більш справедливого суспільства, яке зможемо збудувати на фундаменті справжніх християнських цінностей» – зазначив о. Роман.

Загалом у заході взяли участь понад 50 учасників. Серед них: науковці, богослови, соціологи, люди, які зацікавлені Україною та виконують соціальні проекти в нашій країні.