Мови

 

Міжнародна Конференція «Академічне богослов’я в постсекулярну епоху»

2011-11-10 18:15

Перший день конференції розпочався екуменічною молитвою. З вітальним словом до учасників конференції звернулись Олексій Бодров, ректор Біблійно-теологічного інституту ім. Св. Андрія Первозванного (Росія), проректор Українського Католицького Університету Тарас Добко, науковий співробітник Інституту екуменічних студій о. Роман Фігас та представник нідерландської організації «Kerk in Actie» - Ганс Спайндер.

У вітальному слові було представлено основний акцент зустрічі – розвиток релігійної доктрини у рамках постсекулярного соціуму. «Важливо відновлювати у наших секулярних середовищах академічне богослов’я, адже богословська ідея має бути більше методологічною, ніж ідеологічною», - наголосив проректор УКУ Тарас Добко. З подібною ідеєю звернувся до учасників конференції Григорій Гутнер, представник Біблійно-теологічного інституту Св. Андрія.

Про паралелі між релігією та філософією зазначав у своїй доповіді представник філософського факультету Краківського університету ім. Івана Павла ІІ Якуб Гомулка. Відповідно до філософської концепції науковець представив три домінанти релігійного вчення: емпірична візія (чуда, пов’язані із життям Ісуса Христа, зокрема Його воскресіння); метафізична візія (те, що не входить у межі нашого пізнання, - явище трансформації Євхаристії), духовний підхід.

Окрім того, доповідачі звернулися до проблем богослов’я в Україні. Зокрема, координатор україномовної дистанційної магістерської програми Інституту екуменічних студій Тарас Курилець звернувся у своїй доповіді до проблеми віднови академічної теології, яка сьогодні в Україні є прив’язаною до конфесії, відійшовши від канонів пострадянського атеїзму. «Сьогодні Україна є державою, у якій панує дух екуменізму. Теологія має бути не лише конфесійною, але й інтелектуально чесною. Має бути не лише змагання, але і співпраця», - наголосив Тарас Курилець.

Про міжпредметну співпрацю у сфері богословських наук наголосила Ірина Хромець. Доктор філософських наук, фахівець із соціального богослов'я протестантських церков Михайло Черенков порушив питання богослов’я у Евангелистських Церквах в постмодерністській епосі.

Надія Ілюшенко натомість звернулася до глобальних питань, зокрема трансформації релігійної свідомості сучасного суспільства та релігійного і філософського світоглядів. У рамках конференції учасники мали змогу розпочати дискусію навколо порушених запитань.

Організаторами конференції є Інститут екуменічних студій Українського католицького університету спільно із Біблійно-богословським інститутом св. ап. Андрія (Москва) за підтримки Місіонерської допомогової організації "Kerk in Actie" (Нідерланди).

Нагадаємо, що конференція триває. 11 листопада учасники зможуть поспілкуватися на теми: “Обмеження розуму і обмеження віри. Герменевтичні розмірковування про академічне богослов'я” – доповідатиме Франк Бестебрюрт’є, (Нідерланди); “Богослов’я в постсекулярну епоху між публічною та приватною сферою: приймаючи виклики релігійного фундаменталізму і “фундаменталізму” сучасності” - Панделіс Калаідзідіс, Академія богословських студій у Волосі (Греція).

Гостями конференції є представники екуменічних центрів Східної Європи з Польщі, Білорусії, Росії, Румунії, Грузії.

Захід проходить у приміщенні Українського католицького університету за адресою: м. Львів, вул. Хуторівка 35-А, конференц-зал.