Мови

 

У Львові нагороджено переможців конкурсу «Репортери надії в Україні»

2011-09-29 12:30

Дипломи конкурсу отримали автори фінальних робіт. Урочистий захід відбувся у приміщенні Українського католицького університету. Конкурс тривав з 6 червня 2010 року.

Переможцями конкурсу у номінації «Суспільство» стали:

- Перше місце - Тетяна Кирпа, газета «Гривна», м. Херсон. Матеріал «Я сделал малое из того, что в моих силах, чтобы спасти ребенка» (преса);

- Друге місце - Леніна Бичковська, газета «Факти», м. Рівне. Матеріал «Могу делать абсолютно все: резать, пилить, рубить и даже шить. Правда, иголка крохотная, и приходится повозиться, чтобы продеть нитку в ушко», (преса); 

- Третє місце - Оксана Височанська – телеканал «ЗІК», м. Львів. Матеріал «З батьками і без. Контрасти дитячого життя» (ТБ).

Переможцями конкурсу у номінації «Економіка» стали:

- Перше місце - Інна Завгородня, журнал «Український тиждень», м. Київ. Матеріали «Екоїсти» (преса).

- Друге місцеЮрій Райхель, журнал «Український тиждень», м. Київ. Матеріал «Альтернативний атом» (преса).

- Третє місце - Бражиненко (Александрова) Ксенія, Галяс Олександр, газета «Порто-франко», м.Одеса. Матеріал «Пристанище вечности» (преса).

Переможцями конкурсу у номінації «Культура» стали:

- Перше місце Оксана Сенишин, ТРК «Люкс», м. Львів. Матеріал «Вишивальниці» (ТБ);

- Друге місце - Леся Вакулюк, телеканал «Інтер», м. Київ. Матеріал «Откуда взялись бойки у Херсонской области» (ТБ);

- Третє місце - Анастасія Мельниченко, журнал «Український тиждень», м. Київ. Матеріал «Культура в законі» (преса).

Переможцями конкурсу у номінації «Релігія» стали

- Перше місце - Стас та Ірина Матвієнко – студія «VitaGraf», м.Київ. Матеріал «Сюжет про Володимира Тимощука» (ТБ);

- Друге місце - Катерина Щоткіна, газета «Дзеркало тижня», м.Київ . Матеріал «Зароджене життя - що з ним робити?» (преса);

- Третє місце - Юлія Роїк – радіо «Воскресіння», м. Львів – «Християнська сім'я – свята» (радіо).

Автори, які посіли перші місця у кожній окремій номінації, отримали сертифікати на суму у 3000 гривень, статуетки та дипломи учасників конкурсу. Автори, які зайняли другі і треті місця – призи і дипломи учасників конкурсу.

Загалом участь у конкурсі взяло понад 800 робіт з усіх областей України та з АР Крим. Від журналістів надійшло понад 250 конкурсних матеріалів. Також, протягом року студенти Магістерської програми екуменічних наук здійснили моніторинг українських ЗМІ та відібрали ще близько 600 робіт. Кожен конкурсний матеріал було оцінено тричі і відібрано 45 фінальних робіт.

Оцінювало та нагородило переможців  почеснt журі: головний редактор газети «Високий Замок» Наталія Балюк; шеф-редактор, ЗАТ «Телерадіокомпанія Люкс» Парасковія Дворянин; директор Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ) Тарас Антошевський; керівник відділу інформації та зовнішніх зв’язків Українського Католицького Університету (УКУ) о. Павло Худ; український журналіст (проект «Телекритика»), письменник, блогер Отар Довженко (на жаль не зміг бути на урочистостях).

«Я не очікувала, що переможу, тому що тут дуже багато гарних журналістів. Хочу подякувати героям своєї публікації, тому що журналістика – це знаряддя, але власне самі історії, саме натхнення черпається від людей, про яких ти пишеш. Я старалася не для конкурсу, а для якогось результату і я рада, що він є» - поділилась переможниця у номінації «Суспільство» Тетяна Кирпа.

За словами члена журі Парасковії Дворянин, шеф-редактора, ЗАТ «Телерадіокомпанія Люкс», роботи журналістів-переможців надихають повірити у себе, дають неабияку надію та змушують відважитись на відважні вчинки, до прикладу, організувати пункти здачі крові для тих, хто цього потребує в цей момент.

«У цьому конкурсі вкладено багато тепла та душі. Хоч відбувається він лише вдруге в Україні, але вже зайняв своє почесне місце серед інших конкурсів для журналістів, адже пропонує не лише нагороди та визнання, але й спонукає творців слова думати про читачів насамперед і дарувати їм трішки надії від своїх героїв», - зазначила координатор конкурсу Олеся Барчук.

Нагадаємо, що «Репортери надії в Україні» – це конкурс на кращу статтю, репортаж або програму, яка є «інформацією-носієм рішень», тобто не лише представляє важливі питання сучасного суспільства, а й дає на них конкретні відповіді і показує шляхи вирішення проблем та спонукає людей до дій.

Організатор конкурсу – Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету за підтримки французької асоціації «Репортери надії».