Мови

 

Абрагім Г. Хан про Богословську школу Торонто як експеримент широкого екуменізму

2011-02-17 16:00

Як зазначив професор Абрагім Г. Хан, Богословська школа Торонто існує уже 40 років та об’єднує 7 коледжів, що видають спільний диплом Університету Торонто. Цей союз коледжів розташований на величезній території кампусу Університету та є найбільшим екуменічним консорціумом богословської освіти в Канаді.

«Богословська школа зібрала представників з різних релігійних деномінацій: католиків, англікан, пресвітеріанців, лютеран, методистів, реформованих, юдеїв та мусульман. – наголосив Абрагім Г. Хан. Коледжі різних традицій (римо-католицькі, англіканські, протестантські та ін.) видають диплом, визнаний усіма коледжами Університету, а студенти мають доступ до всієї навчальної бази Богословської школи.

«Розвиваємо Єврейський коледж «Єшіва», який хоче бути рівний з усіма коледжами, які представляють Богословську школу Торонто. А другий – Мусульманський коледж. Залучення до нашого коледжу євреїв та мусульман творить певні проблеми. - визнає Абрагім Г. Хан. – Завдяки цьому Богословська школа Торонто є екуменічним симпозіумом у широкому сенсі».

Професор також додав, що впродовж багатьох років екуменізм стосувався християнства, але він не може мати вузькі рамки: «Екуменізм повинен стосуватися релігійних практик усього світу. Це нагода задуматися над новими конфігураціями, моделями порозуміння»

Абрагім Г. Хан – доктор філософії, професор Богословського факультету Коледжу Пресвятої Трійці Університету Торонто, член Об’єднаного Центру Біоетики та Центру Етики Університету Торонто, головний редактор «Богословського Часопису Торонто».