Мови

 

Інститут Екуменічних Студій взяв участь у міжнародній конференції «Біблія та наука: творячи міст між освітою та Церквою» у Звенигороді

2010-09-22 16:30

У конференції взяли участь представники Східної Європи (Росії, України, Сербії та Румунії). Інститут екуменічних студій представляв координатор Дистанційної магістерської програми екуменічних наук о. Роман Фігас.

Урочисто відкрив конференцію Михайло Сєлєзньов доповіддю «Біблія та наука: Синтез і виклик», що окреслила тематичний напрямок конференції. Професор Сєлєзньов зазначив, що в сучасній науці, на відміну від античної та середньовічної думки, пройшла епоха логічних і раціональних синтезів. Для сучасної людини характерне фрагментарне розуміння світу, коли різні його фрагменти описуються різними системами термінів, які на логічному рівні не можуть бути співставленні. «Існування таких різних парадигм в рамках єдиної культури можна не завдяки синтезу, але у відношенні виклику чи діалогу», - зазначив він. Таку ж модель професор застосував до сфер християнської віри та історично-критичної біблеїстики.

Важливим гостем конференції став професор біблеїстики із Нідерландів Клаас Шпронк. Він прочитав доповідь про важливість літургійного контексту біблійних текстів, який часто призабувався науковцями. Саме літургійна традиція, в лоні якої зберігалися священні тексти, може стати мостом між освітою та Церквою, між «Сходом» і «Заходом». Учасники конференції погодилися на необхідності систематичного та наукового підходу до вивчення Біблії, якого на загал бракує на богословських факультетах у Росії та у інших країн СНД. Однак таке вивчення Святого Письма повинно завжди поєднуватися із християнським досвідом самих науковців.

19 вересня, у суботу, відбулася консультація Підгрупи ІІ «Розвиток екуменічного лідерства у місії», яка стала логічним продовженням конференції у Велико Тарново (Болгарія). У консультації взяли участь представники центрів, які співпрацюють з Kerk in Actie, в освітній та місійній сфері:

- Киріякі Авці із Конференції Європейських Церков (Швейцарія) - Олексій Бодров, ректор свято-Андріївського Біблійно-богословського Інституту (Росія),

- Лідія Лозова, представник Європейського гуманітарного дослідницького Центру Національного Університету Києво-Могилянська Академія (Україна),

- Олександру Нагуе, Ареопаг центр (Румінія),

- Димитрій Попадіч, Богословська семінарія у Новому Саді (Сербія),

- Марина Шішова, Міжцерковне партнерство (Санкт Петербург, Росія),

- Ханс Шпіндер, Kerk in Actie

- о. Роман Фігас, Інститут екуменічних студій УКУ, (Львів, Україна).

Учасники обговорили плани майбутньої співпраці та взаємної підтримки успішних ініціатив. Обговорили плани на створення Електронної бібліотеки у навчальних цілях, обмін студентами та спільна участь в семінарах та конференціях згаданих вище центрів. Створений координаційний комітет, завдання якого - успішна координація діяльності учасників консультації.