Мови

 

Студенти

Для кого створена ДМПЕН
 
Студентами програми можуть стати особи, які отримали ступінь не нижче бакалавра (для спеціалізації християнська етика – наявність педагогічної освіти) і мають добрі навички написання письмових робіт.
 
ДМПЕН створена для людей, які навчаються журналістики, вже працюють у цій сфері або хочуть займатися екуменічною справою у світських та релігійних ЗМІ.
 
ДМПЕН відкрита також для тих людей, які цікавляться сучасним духовним станом нашого суспільства, хочуть змінити його, здобувши новий фах вчителя християнської етики.
 
Програма передбачена для осіб, які прагнуть отримати релігійну освіту, однак через умови своєї роботи або через велику відстань не мають змоги навчатися на відповідних стаціонарних програмах. Саме завдяки цій унікальній дистанційній формі навчання вони мають нагоду здобути добрі богословські знання, позитивний досвід спілкування і стати творцями примирення та єдності християн у тій місцевості, де проживають.
 
Ця програма відкрита для тих, хто зацікавлений в екуменічній та міжрелігійній проблематиці, бажає вивчати богослов'я та церковну історію, має намір працювати у сфері релігієзнавства, працює або навчається у ділянках екуменізму чи інших дотичних дисциплін (історія, філософія тощо). Отже, вона відкрита не лише для професіоналів, а й для кожного, хто хоче отримати екуменічну богословську освіту для свого власного духовного збагачення, кому не байдужа справа єдності християн.
 
Перспективи
 
Після закінчення ДМПЕН студенти отримують диплом магістра екуменічних наук зі спеціалізації «релігійна журналістика» або «християнська етика», виданий Українським католицьким університетом (цей диплом поки що не має державної акредитації, тому студентові не слід розраховувати на будь-які пільги чи привілеї від держави, однак керівництво програми працює в напрямі державного визнання).
 
Студенти, які здобудуть диплом програми, отримають можливість працевлаштування у світських та релігійних ЗМІ, зможуть професійно займатися релігійною журналістикою, викладати християнську етику у школі.
 
Знання та навички, здобуті протягом навчання, стануть надійним багажем для тих, хто бере участь в екуменічній праці, хто планує продовжити своє подальше академічне зростання у плані богослов’я, екуменізму та інших дотичних дисциплін.


Студенти про програму:


Тетяна Калініченко, м. Київ
 
Мене звати Тетяна Калініченко. Я історик за першою освітою, почала навчатись на ДМПЕН, коли ще доглядала маленьку донечку. Завдяки знанням і навичкам, що я отримала вже протягом перших семестрів - влаштувалась працювати в християнську родину радіостанцій "Радіо Марія", де працюю вже майже рік.
 
ДМПЕН - унікальна можливість здобути другу вищу освіту без відриву від коханої родини і улюбленої роботи. Для мене то актуально, бо проживаючи в Києві і залишаючись в звичному ритмі, я маю можливість спілкуватись з, без перебільшення, кращими викладачами України і здобувати знання з релігійної журналістики. Окрім того, програма подарувала мені знайомство з цікавими і непересічними особистостями, моїми співкурсниками. Ми стали не просто хорошими товаришами, а й партнерами, створивши сітку християнських журналістів, які працюють в різних ЗМІ, як релігійних так і світських.
 
Юрій Бакович, м. Львів
 
Особисто для мене навчання на ДМПЕН є досить цікавим і зручним. Я працюю, тому мені важко ще десь навчатись, а дистанційна форма навчання зручна тим, що я сам можу вибирати собі час для навчання. Навчаюсь, коли мені зручно, і коли маю час, не прив’язаний жорстко до якихось часових рамок. Лише потрібно вчасно виконувати контрольні роботи.
 
Перевагою такого навчання також є те, що не потрібно їздити по бібліотеках чи купувати дорогі книги, вся потрібна література надається в електронному вигляді, лише потрібен час для її опрацювання. Навчання є досить цікавим, дає знання з богослов’я, біблістики, міжконфесійних стосунків, дає можливість побачити, що спільного і відмінного є між різними християнськими течіями і Церквами. А екуменічні візити дозволяють подивитись зі середини на життя братів-християн з інших конфесій і Церков.
 
За час мого навчання на ДМПЕН, мої погляди стосовно християн інших конфесій і Церков багато в чому змінились, мені здається я став їх краще розуміти, і тепер сприймаю їх як братів, а не як конкурентів чи противників.


Лола Уралова, м. Артемівськ (Донецька область)
 
Всі предмети на ДМПЕН цікаві, тяжко виділити окремо якийсь із них. Напишу два слова про “Біблійні науки. Старий Завіт”. Декілька років тому, коли я з групою віруючих проходила Катехизм, то жалілася своєму викладачеві, що не розумію Старий Завіт… на сторінках Біблії мені кидалися в очі лише сцени із війнами та насиллям, а після фрази “окропили кров’ю” мені просто хотілося захлопнути книгу. Тепер же, глава за главою, я читаю і бачу Старий Завіт іншими очима, і розумію, що це тільки початок довгого шляху. В цьому, звичайно, є заслуга викладача, який уміло продумав курс та який уміє зрозуміло та доступно викласти зміст лекцій. Разом із цим, це заслуга всіх педагогів ДМПЕН – кожен в своїй області і всі разом вони допомагають нам не тільки набувати нових знань, але і рости духовно.