Мови

 

Міжнародна конференція «Східні Католицькі Церкви: чи можуть вони говорити одним голосом?»

7-8 грудня 2022

7-8 грудня 2022 року о 16.00 за Київським часом Інститут Екуменічних Студій Українського Католицького Університету запрошує на Міжнародну наукову конференцію на тему:

«Східні Католицькі Церкви: чи можуть вони говорити одним голосом?»

Конференція проходитиме в Конференц залі Філософсько-богословського факультету УКУ, Пр. Св. Івана Павла ІІ 35а, з можливістю онлайн долучення через ZOOM.

Робочі мови: українська та англійська з синхронним перекладом.

Працю буде зосереджено на дослідженні того, що є спільного у різних Східних Католицьких Церков, що дозволяє їм говорити одним голосом, і якими є головні перешкоди, що ускладнюють це завдання? Нашою метою було зібрати доповідачів з багатим академічним доробком, представників різних Східних Католицьких Церков і Літургійних Традицій.

У перший день 7 грудня о 16:00 ми розглядатимемо це питання з історичної перспективи. Ключовими доповідачами будуть:

Відкриття. 

Модератор: Виконавчийдиректор ІЕС о.д-р Роман Фігас

  • Привітальне слово від Глави УГКЦ Його Блаженства Святослава (Шевчука)
  • Привітальне слово від Генерального директора благодійного фонду l’Oeuvre d’Orient о. Паскаля Гольніша
  • Привітальне слово від д-р Адріяни Бари, Національного канадського директора благодійного фонду CNEWA
  • Привітальне слово від Президента ІЕС о. проф. Івана Дацька

Доповідачі

  • Проф. Едвард Дж. Алам, Доцент Університету Нотр-Дам, Луаїз, Ліван, “Церковні рефлекції над єдністю: місія Східних Католицьких Церков”
  • Проф. Інес Анджелі Мурзаку, професорка релігії в Університеті Сетон-Холл в Нью-Джерсі, директорка програми католицьких студій і голова-засновниця кафедри католицьких студій в Університеті Сетон-Холл, “30 років після Баламанду – що Східна Католицька Церква з периферії пропонує Вселенській Церкві?”
  • о. проф. Юрій Аввакумов, професор історії богослов'я в католицькому Університеті Нотр-Дам у США,“Унійна традиція в її історичному контексті: До розуміння богословських засад східно- католицького християнства”
  • Проф. Олег Турій, директор Інституту історії Церкви, проректор із зовнішніх зв’язків Українського католицького університету, “Що об’єднує ‘уніятів’? Католики візантійського обряду у Центральній та Східній Європі”
  • Проф. Берт Ґроен, президент Товариства східної літургії, координатор австрійської секції Робочої групи доцентів католицької літургії, член правління фундації Pro Oriente, член правління Фонду візантійських студій А. А. Бредіуса, член координаційного комітету міжнародної католицько-православної богословської робочої групи св. Іринея, “Синодальна концепція традиції та ідея церковної ідентичності”

Наступного дня, 8 грудня, праця буде відбуватися послідовно в двох секціях:

13.00-15.00 Літургійна секція:

  • о. проф. Василь Рудейко "Латинізація і делатинізація у Східних Католицьких Церквах"
  • диякон. проф. Данило Галадза "Літургійне вираження єдності та сопричастя: спогадування ієрархії у Східних Католицьких Церквах Візантійського обряду"
  • о. д-р Рафаїл Стронціцький "Вірменський голос у багатоголосі Східних Католицьких Церков"

15.30-18.00 Еклезіологічно-Канонічна секція:

Презентація нещодавно опублікованих книг "Metropolitan Maxim Hermaniuk, Vatican II and the Ukrainian Greco-Catholic Church" та "The Catholic Church and its Orthodox Sister Churches Twenty-Five Years after Balamand" (співавтори проф. Ярослав Скіра та проф. Пітер Де Мей)

  • о. проф. Габріель Гашем "Східні Католицькі Церкви: ставка на оригінальну ідентичність та екуменічну роль"
  • о. проф. Едвард Фаруджа "Східні Католицькі Церкви – спільна місія? Єдиний голос? Один код? Одне серце!"
  • о. проф. Іван Дацько “Роль Східних Католицьких Церков у сучасному богословському діалозі”
  • о. проф. Санні Томас Коккараваліл "Єдність і католичність Церкви вимагають, щоб у Католицькій Церкві говорили в унісон і в «множинності»"
  • о. д-р Олександр Лящук "Канонічні структури для міжцерковної співпраці"

Ця конференція є першою із серії трьох міжнародних наукових конференцій, присвячених загальній темі «Східні Католицькі Церкви: місія єдності та католицькості».

Щоб долучитися до конференції в онлайн режимі, будь ласка зареєструйтеся за наступним посиланням

Конференція відбувається за сприяння благодійної асоціації CNEWA (Catholic Near East Welfare Association) та французької благодійної організації L’Œuvre d’Orient.