Мови

 

Розпочалася Школа міжконфесійного діалогу

2021-06-21 10:45

21 червня 2021 року за підтримки Католицької асоціації CNEWA розпочалася Школа міжконфесійного діалогу для семінаристів різних конфесій України. Цей проект Інститут екуменічних студій реалізує у партнерстві з Комісією УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Київською православною богословською академією та Східноєвропейським інститутом теології.

П'ятнадцять учасників школи належать до ПЦУ, УГКЦ та Протестантських Церков. Серед них – студенти Київської православної богословської академії, Львівської духовної семінарії Святого Духа, Дрогобицької духовної семінарії блаженних священомучеників Северина, Якима та Віталія, Київської Богословської Семінарії "Благодать та істина", Київської богословської семінарії.

Школа присвячена темі діалогу як засобу взаєморозуміння. Учасники зосередяться на розгляді цього питання на трьох рівнях. Першим рівнем буде рівень богословського діалогу. Другий рівень діалогу буде пов’язаний із соціальною проблематикою. Третім рівнем діалогу буде спілкування її учасників та лекторів під час Школи.

Директор ІЕС Павло Смицнюк зазначає: “Ідея школи виникла під час праці над аналітичним дослідженням міжконфесійного компоненту в формації семінаристів, яке здійснює Інститут екуменічних студій. Ми побачили, що, з одного боку, майбутні служителі Церкви дуже цікавляться іншими конфесіями, але, з іншого боку, їм бракує особистого спілкування з представниками інших Церков. Тому ми розробили такий концепт Школи, який би дозволив не тільки навчитися чогось під час лекцій, але й отримати досвід живого спілкування з викладачами, служителями та студентами, які належать до інших конфесій. Ми надіємося, що учасники Школи, отримавши цей досвід, зможуть розвивати його в своїх семінаріях і місцях майбутнього церковного служіння”.

Програмою школи передбачені лекції, дискусії, візити до церковних осідків, установ та організацій різних конфесій, екскурсії.

Серед лекторів школи:

  • архімандрит д-р Кирило Говорун, професор університету Лойола-Мерімаунт в Лос-Анджелесі, директор Екуменічного інституту Хаффінгтон, професор Стокгольмської школи теології,
  • протоієрей д-р Андрій Дудченко, клірик Спасо-Преображенського собору в Києві, викладач в Київській Православній богословській академії,
  • отець д-р Петро Балог, Директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві,
  • протоієрей Ростислав Воробій, викладач аспірантури Київської православної богословської академії,
  • отець д-р Іван Дацько, член Спільної міжнародної комісії для богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами,
  • протоієрей Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості, фундатор і шеф-редактор інтернет-порталу «Православіє в Україні»,
  • д-р Роман Соловій, керівник Східноєвропейського інституту теології,
  • отець д-р Олег Кіндій, директор ГО «Центр екобогослов’я та сталого розвитку»,
  • Мирослав Маринович, правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністійного руху в Україні, проректор Українського католицького університету, - Роман Назаренко, докторант Тілбурзького університету.

Завершиться школа у суботу 26 червня екуменічним молебнем.