Мови

 

7 жовтня - четвертий день 3-го Екуменічного Соціального Тижня розпочався з відкриття академічної конференції «Довіра. Відповідальність. Філантропія».

2010-10-26 09:15

 Марк Гарді представив «філантропію особистого заохочення», яка полягає у тому, що, незважаючи на різні обставини, кожна людина у своєму житті може допомагати встановлювати довіру, щиро підбадьорювати інших, давати їм надію. «Філантропія допомагає, - наголосив Марк Гарді, - будувати такі зв’язки довіри і позначає, що ми віримо в наміри інших людей і в їх потенціал зробити життя кращим для них самих і в той же час створити умови існування для їх сімей, церков, спільнот і країн».

Про світовий досвід довірливості, відповідальності та філантропії присутні дискутували разом о. Борисом Ґудзяком, ректором УКУ, Данієлем Кароном, послом Канади в Україні, Іваном Юркевичем, архієпископом, Апостольським нунцієм (дипломатичним представником Папи Римського) в Україні та Робертом Спайсером – пастором Лютеранської Церкви США. Др. о Борис Ґудзяк розповів про бюджет та фінансову діяльність УКУ як приклад праці з відповідальністю в довірі і завдяки філантропії. Ректор повідомив приблизні розрахунки фінансового життя університету і ствердив, що це, здавалося б, неможливий спосіб фінансової діяльності, але відповідальний, довірливий, філантропічний і дієвий протягом ось уже 16-ти років праці. А пастор Лютеранської Церви США Роберт Спайсер, говорячи про філантропію, поділив її на відповідальну та безвідповідальну.Важливим елементом відповідальної філантропії є обізнаність про мету та спосіб витрат виділених коштів, а також власний контроль над філантропічною діяльністю.

Також учасники обговорювали питання відсоткової філантропії податкового кодексу. «Принцип відсоткової філантропії змушує громадські організації виходити зі свого кола і йти у суспільство, показувати що вони роблять» - підкреслила Світлана Куц, DVV International Ukraine. Директор Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” Руслан Краплич на одному із заходів також зазначив, що сьогодні йде пошук нової парадигми багатства у якій головну роль відіграватимуть ціннісно орієнтовані спільноти, які об’єднуються для взаємодопомоги.

Цього дня також було представлено широкій громадськості проект Інституту Екуменічних Студій «Обсерваторію успішних ініціатив». Це електронна база успішних ініціатив initiatives.org.ua у різних сферах діяльності, пошук по якій можна буде здійснювати за регіонами України та за тематичними напрямками. «Обсерваторія» описує різні успішні проекти, які сьогодні уже навіть мають певні плоди. Така база твориться з метою ділення досвідом, для підсилення кооперації між громадськими організаціями і Церквою. Анастасія Зайцева зазначила, що дані на сайті постійно оновлюються, а проект планують зробити довготривалим.