Мови

 

Директор ІЕС Павло Смицнюк візьме участь у вебінарі на тему "Джерела порозуміння і десакралізація насильства"

Онлайн подія відбудеться в четвер о 17:00 у рамках проєкту «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства»

Зустріч є продовженням дискусії щодо питань миротворення в документах різних релігій і зосереджує увагу явищі насильства та його сакралізованої складової. У книзі «Поклик духа: церква та суспільство» митрополит Георгій Ходр пише: «Справедливість та мир неподільні. Несправедливість тягне за собою відчай та роздратування, бунт і прагнення до руйнування. Вона викриває волю до влади, якою одержимі тиран та окупант, і властиву цій волі дискримінацію... Ненавість, недовіра, фанатизм, расизм, гноблення - всім цим позначений кінець громадського діалогу». Тож продовжувати громадський діалог будемо в четвер 13.05 о 17:00.

Спікери:

- священник Богдан Огульчанський, вчений секретар Відкритого православного університету, настоятель Преображенського приходу ПЦУ,

- священник Олег Кіндій, професор кафедри богослов‘я Українського католицького університету.

Дискутан:

- Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.

Модератор:

- Костянтин Сігов, директор видавничого об‘єднання «Дух і Літера» та Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, консультант Державної служби етнополітики та свободи совісті.

Одночасно із zoom подія буде транслюватися на Facebook-сторінці і YouTube-каналі Відкритого православного університету.

Проект «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK. У організації вебінару беруть участь також об‘єднання «Європа без кордонів», Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості, видавництво «Дух і Літера», Національна платформа «Діалог про мир і безпечну реінтеграцію», Нова бібліотека Софії, Інститут екуменічних студій УКУ.