Мови

 

Семінар "Екуменічний рух і канонічне право: синергія задля ефективного християнського свідчення перед викликами сьогодення" 20 травня 15:00

Інститут екуменічних студій УКУ у співпраці з Патріаршою комісією УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин проведуть спільний захід

Семінар, присвячений дослідженню канонічних аспектів екуменічної діяльності Церков, проведуть у Львові у приміщенні Філософсько-богословського факультету УКУ з паралейною онлайн трансляцією.

Захід організовує Інститут екуменічних студій УКУ у співпраці з Патріаршою комісією УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин за підтримки єпархії Лімбургу для головів єпархіальних комісій УГКЦ з міжрелігійних та міжконфесійних відносин, спеціалістів з канонічного права, катехитів, семінаристів, студентів богослов’я та осіб зацікавлених екуменічною тематикою.

Cпікери:

  • о. Петро Балог ОР, директор Інституту св. Томи Аквінського у Києві;
  • о. Андрій Чорненко, проректор з навчально-методичної роботи Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого УГКЦ;
  • о. Андрій Танасійчук, заступник Голови Канонічного відділу Патріаршої Курії УГКЦ;
  • о. Михайло Димид, професор кафедри пасторального богослов'я ФБФ УКУ;
  • о. Володимир Вакін, ректор Волинської Православної Богословської Академії;
  • о. Корнелій Хрущ, учений секретар Волинської православної богословської академії.

Концепція семінару: молитва та праця задля християнської єдності належить до пріоритетних напрямків діяльності Католицької Церкви, які вона активно розвиває, особливо після ІІ Ватиканського Собору. Канонічне право регулює внутрішній порядок церковного життя. Сьогодні християни стикаються з багатьма екуменічними викликами, зокрема: брак довіри, конфесійні упередження, незрілість релігійної свідомості суспільства, мішані подружжя, а також соціальними викликами, такими як: економічна нестабільність, корупція, питання війни і миру та ін. Ці та інші питання потребують спільної міжконфесійної призадуми і вирішення, рівно ж узгодженого підходу як із позиції богослов’я єдності так і з позиції канонічного правопорядку. Семінар присвячений дослідженню канонічних аспектів екуменічної діяльності Церков.

Ми заторкнемо наступні питання:

- Основи екуменічної відкритості Церкви

- Богословські принципи єднання в Католицькій та Православній Церквах, зокрема в УГКЦ та ПЦУ

- Канонічні норми і застереження в міжконфесійних відносинах

- Практичні поради Довідника застосування принципів і норм екуменізму та Вадемекуму 2020

- Виклики мішаних подружжів

Щоб взяти участь в семінарі необхідно зареєструватися за цим посиланням