Мови

 

Конгрес «Orientale Lumen. Європа-Схід» – крок до порозуміння

2010-07-15 10:45

Темою цьогорічного конгресу були церковні собори, які мали великий вплив на формування богословської думки Католицької та Православної церков, і які, як зазначив владика Циріл Васіль ТІ, Секретар Конгрегації для Східних Церков, колишній ректор Папського Східного Інституту у Римі, є спільним багатством католиків та православних.

Доповідачами були представники різних православних та греко-католицьких Церков, серед яких – архиєпископ Циріл Васіль ТІ, архимандрит Роберт Тафт ТІ, вислужений професор Папського Східного Інституту, православний єпископ Діоклійський Каллістос Вейр з Великобританії та інші.Модератором зустрічі був єпископ Румунської Греко-Католицької єпархії св. Юрія в США владика Йон Міхай Ботеан.

В екуменічному конгресі також взяла участь група студентів Папського Східного Інституту. Кожне засідання розпочиналося спільною відправою акафістів, молебнів чи Святих Літургій за східними та латинськими традиціями.

Владика Циріл Васіль ТІ, розповідаючи про перебіг цієї зустрічі у Стамбулі, підкреслив, що метою цього третього конгресу було дати нагоду науковцям, спеціалістам у даній науковій галузі та єпископам, представникам окремих католицьких та православних церков, разом поглибити спільні теми, зокрема ті дискусійні, і, таким чином, посприяти зрозумінню позиції як католиків, так і православних у цих питаннях. На переконання владики Циріла, конгрес у Стамбулі є промовистим знаком, камінчиком великої мозаїки, яку становить екуменічний діалог.

«Очевидно, одна конференція не може змінити історію, проте, без сумніву, є частиною історії спільного пошуку відновленої єдності між Церквами», – наголосив Секретар Конгрегації для Східних Церков.

Католицький часопис "CREDO"