Мови

 

Міжконфесійний молебен за збереження природи відбувся в Ужгороді

2010-02-15 10:00

У роботі форуму, як інформує прес-служба Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, взяли участь вищі духовні особи, делегати-помічники єпископів з енвайронментальних питань римо-католицьких, греко-католицьких, православних Церков та юдаїзму, науковці, представники Державної екологічної інспекції в Закарпатській області, Ужгородської міської ради, неурядових громадських природоохоронних організацій та засобів масової інформації.

За традицією, що склалася в процесі проведення подібних міжнародних заходів, робота конференції розпочалась з екуменічної молитви представників різних конфесій за збереження природи.

Під час міжнародного форуму його учасники акцетували увагу на питаннях охорони й збереження довкілля в єврейській Біблії, публічної місії Церков та Релігій щодо змін клімату, відновлення гармонії між внутрішнім світом людини і його зовнішніми проявами, ролі громадських організацій в екологізації енергитичної політики України, сприянні змінам у поведінці громадян та можливості співпраці екоруху з церквами, ролі освіти та релігії у вихованні еколого-економічної свідомості особистості та ін.

Захід відбувся з ініціативи Німецького федерального фонду з навколишнього середовища (DBU), Комісії з екології і мігрантів Римо-католицької конференції єпископів України, Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії, Ужгородської греко-католицької богословської академії імені Блаженного Теодора Ромжі, Благодійного фонду «Церква і навколишнє середовище», Ужгородського національного університету та Кафедри католицької теології християнської соціальної етики університету Людвіга Максиміліана (м. Мюнхен, Німеччина). За результатами конференції ухвалили резолюцію та оцінили важливий досвід у справі збереження довкілля, яким обмінялись учасники заходу.

Матеріали семінару видадуть окремим збірником.

http://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/ecology/34397/