Мови

 

Азійська зустріч молоді Тезе

2010-02-10 09:15

Цей наступний етап паломництва довіри по землі проходив під гаслом „Прагнення життя у повноті - заклик до зміни світу".

У роздумах під час молитов провідник спільноти з Тезе брат Алоїз переконував, що Бог виходить назустріч людському прагненню жити у повній мірі. Він є присутній в нас через Святого Духа. „Обіпрись на цю присутність" - закликав брат Алоїз. Він пояснив, що наше прагнення жити у повноті задовольняє віра в Христа. Завдяки їй ми знаємо, що Бог супроводжує нас в кожній, навіть найважчої ситуації. Він завжди є на нашій стороні солідарний з нами. Так само ми можемо бути солідарними в простоті, пишучи своїм життям євангеліє Ісуса. „Ми не є одні на цій дорозі, а в тому винятковому сопричасті, яким є Церква", - пояснив провідник з Тезе. Він закликав молодь, щоб після повернення додому вони шукали розуміння містерії віри, не залишаючись на рівні уявлень з дитинства, а також, щоб ділилися довірою до Бога з іншими.

Учасники зустрічі молилися також за жертв землетрусу на Гаїті, а також за Церкву в Китаї. Темою розмов в малих групах був «Лист з Китаю», написаний братом Алоїзом, як плід його перебування в цій країні. Поділившись з молоддю досвідом зустрічі з місцевою Церквою, провідник спільноти з Тезе розповідав про орденських сестер, які допомагають людям, але їм заборонено говорити про Христа. Незважаючи на це, їх мовчазне свідоцтво повільно змінює світ. „Коли в Китаї не може існувати видима Церква, існує невидима Церква в серцях людей і Бог їх провадить" - запевнив брат Алоїз.

Традиційно багато відомих пісень з Тезе перекладено на основну філіппінську мову тагалог. Вечірні молитви на території салезіанського кампусу в Макаті завершилися адорацією ікони Хреста. Кожен, хто хотів, міг підійти і оперти чоло на ікону і доручити Христові тягар власного життя або близьких.

Під час тематичних занять своїми свідченнями ділилися учасники міжрелігійного діалогу на філіппінському острові Мінданао. Вони підкреслили, що християнська і мусульманська спільноти живуть там разом в мирі. Поширюваний у медіа конфлікт не має релігійного підгрунтя, але є боротьбою за землю, оскільки акти насилля вчиняють звичайні бандити.

Азійську зустріч молоді завершила недільна Меса, яку відправив митрополит Маніли кардинал Гауденсіо Розалес.

http://www.christusimperat.org/uk/node/24449